Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Njihuni me 5 shenjat e horoskopit që nuk jetojnë dot pa WhatsApp

Postuar: 14/04/2019 - 23:38

Kur flitet për teknologji, edhe horoskopi luan një rol thelbësor. Sipas yjeve, janë 5 shenjat e zodiakut që janë të varura nga shërbimi i mesazheve të Whatsapp.

Zbuloni cilat janë dhe përse:

Virgjëresha:

Ditën, pasdite, apo natën, nuk ka rëndësi kur. Të lindurit e shenjës së Virgjëreshës kanë nevojë të mbajnë telefonin në duar me WhatsApp-in e hapur.

Aftësia për t’u socializuar, tipike për këtë shenjë, e bën të varur nga ky aplikacion. Është gjithnjë në dijeni për kontaktet dhe për statuset e tyre. Nëse diçka i duket interesante, nisin menjëherë të reagojnë.

Dashi:

E para gjë që bën një Dash sapo zgjohet, është të kontrollojë WhatsApp-in. Mund të kalojë deri në dy orë duke kontrolluar bisedat, pa u çuar ende nga shtrati.

Shigjetari:

Varësia nga aplikacioni shkakton probleme në familje apo miqësi, që në momentin që preferojnë të kenë sytë të mbërthyer në ekranin e telefonit, se sa tek njerëzit që kanë pranë.

Shigjetarit i pëlqejnë shumë emoji-t dhe aplikon një për çdo frazë që shkruan. Të flasësh në WhatsApp, për një Shigjetar ka një fillim, por nuk i dihet kurrë se kur do përfundojë.

Binjakët:

Çdo foto ku ka pak lumturi, e bën publike. Ndërkohë, nuk if shin bisedat dhe është në gjendje të kopjojë dhe ngjisë një “përshëndetje” të gjitha bisedave që bën.

Peshqit:

Të lindurit nën shenjën e Peshqve, më shumë se pa WhatsApp, nuk mund të jetojnë dot pa Ëireless, duke qenë se varësia nga aplikacioni, “vjedh” megabyte në pak kohë.

I pëlqen të dërgojë foto, video dhe përshëndetje. Nëse të pëlqen të bisedosh përmes këtij aplikacioni, Peshqit do jenë bashkëbiseduesit e tu më të mirë.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 09/12/2019 - 09:55

Anija kozmike Beresheet e Izraelit u rrëzua në sipërfaqen e Hënës më 11 prill të këtij viti, por duket se ka lënë pak më shumë se një grumbull metali në satelitin tonë.
 

Postuar: 09/12/2019 - 08:51

Paolo Fox është një ndër astrologët më të njohur në botë.

Postuar: 09/12/2019 - 07:23

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çd

Postuar: 07/12/2019 - 21:57

Mund të tingëllojë si gjëja më absurde që keni dëgjuar së fundmi, por po, është e vërtetë.

Postuar: 07/12/2019 - 11:26

Informacionet e shumta që vijnë nga një takim i afërt i sondës së NASA-s me Diellin, u jep shke