BREAKING NEWS

Lulzim Basha merr vendimin më të fundit dhe dorëzon në Këshillin e Evropës...

Lulzim Basha merr vendimin më të fundit dhe dorëzon në
x
BREAKING NEWS

Thika përgjak Tepelenën, 42-vjeçari godet rëndë gruan dhe më pas veten

Thika përgjak Tepelenën, 42-vjeçari godet rëndë gruan
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e Elbasanit

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga kati i katërt, zbardhen detajet e para

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga
x
BREAKING NEWS

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja çfarë po ndodh në selinë blu

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja
x
BREAKING NEWS

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon Partinë Socialiste: Nuk më lejojnë të...

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x

Lifestyle

Njihuni me dy shenjat më të zgjuara të zodiakut sipas astrologëve

Njihuni me dy shenjat më të zgjuara të zodiakut sipas

Pavarësisht nëse jeni një Dash dinamik apo një Gaforre e kujdesshme, çdo shenjë ka karakteristikat e veta tërheqëse.Por, kur bëhet fjalë për mendjen, cila shenjë e Horoskopit është më inteligjente?

Dy shenja më të zgjuara janë Akrepi dhe Ujori.

Por ata nuk kanë të njëjtin lloj inteligjence, pasi ata që i përkasin shenjës së parë dallohen për aftësinë perceptuese dhe janë më të mirë në kuptimin më të thellë të botës.

Nga ana tjetër, Ujori ka nivelet më të larta të inteligjencës analitike, e cila matet me aftësinë njohëse dhe IQ. E thënë thjesht, Akrepat mendojnë qartë dhe shpejt. Ata i vlerësojnë më mirë situatat dhe i kuptojnë motivet e atyre që i rrethojnë.

Ujori ka të menduar analitik dhe i përpunon emocionet e tyre në tru. Sa më të socializuar të jenë, aq më shumë e zhvillojnë inteligjencën e tyre.

Disa nga Akrepat më të famshëm janë: Ryan Gosling, Katy Perry, Joackin Phoenix dhe Pablo Picasso.  Ndërsa disa nga personat më të famshëm të shënjës së ujorit janë: Abraham Lincoln, Thomas Edison, Shakira dhe Virginia Wolf.