BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x

Lifestyle

Njihuni me familjen e "çmendurisë": Ne jemi motra, djemtë tanë janë vëllezër, kushërinj dhe binjakë

Njihuni me familjen e "çmendurisë": Ne jemi motra,

Dy motra i kanë lënë njerëzit pa fjalë pasi kanë thënë se dy djemtë e tyre janë vëllezër, kushërinj dhe binjakë.

Brittany dhe Briana janë binjake identike që u martuan me binjakët identikë Josh dhe Jeremy Salyers dhe më pas lindën foshnja me pak muaj diferencë. Ato kanë treguar se fëmijët e tyre, Jett dhe Jax dhe janë "kushërinj, vëllezër gjenetikë dhe binjakë kuaternarë".

Brittany dhe Briana u takuan me Josh-in dhe Jeremy-n në një festival për binjakë në 2017-ën dhe meshkujt Salyers i propozuan martesë gjashtë muaj më vonë dy motrave binjake. Ata bënë një martesë të përbashkët më 5 gusht 2018, jetojnë në të njëjtën shtëpi në Virxhinia dhe tani kanë zgjeruar familjet e tyre së bashku.

Ndërsa shtatzënia e përbashkët mund të jetë një tronditje për shumë njerëz, motrat e kishin bërë me plan për të mbetur shtatzënë në të njëjtën kohë. Për këtë, motrat thanë:

"Ne kemi përjetuar shumicën e momenteve të jetës sonë së bashku, ditëlindjet, marrjen e patentës së shoferit, diplomimin dhe dasmën tonë të dyfishtë. Kjo do të ishte ngjarja tjetër e madhe dhe ne do të donim ta përjetonim atë së bashku, dhe në mënyrë ideale do ta përjetonim".