BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Lifestyle

Njihuni me femrat më xheloze sipas shenjës së horoskopit

Njihuni me femrat më xheloze sipas shenjës së horoskopit

Kur bëhet fjalë për xhelozinë, këto gra janë mjeshtre!

DEMI

Femrat e Demit janë natyrshëm posesive. Shumë të lidhura me pasuritë materiale, ato mund të mendojnë se partnerët e tyre u përkasin edhe atyre dhe këtu fillon problemi.

Tendenca e tyre për të ushtruar presion ndaj partnerëve për t’u dhënë atyre kohën dhe vëmendjen mund t’i mbysë dhe t’i bëjë ta shohin fundin e marrëdhënies si opsionin e tyre të vetëm për liri.

Ajo që këto gra mësojnë shpesh në rrugën e vështirë është se xhelozia nuk garanton që dikush do të qëndrojë, përkundrazi, ajo i largon njerëzit.

Luani

Luanët krenohen me dashurinë dhe besojnë se duhet të jenë në qendër të vëmendjes dhe të vetmit marrës të dashurisë së partnerit. Zakonisht ky nuk është një problem serioz, sepse partnerët e tyre shpesh janë të prirur gjithsesi t’i përmbushin kërkesat e tyre.

Megjithatë, nëse për ndonjë arsye ato mendojnë se nuk janë në fokus të bashkëshortëve të tyre, këto gra mund të zemërohen shpejt, duke treguar pasigurinë e tyre të thellë.

Në fund të fundit, gjithçka ka të bëjë me egon me to dhe kur lëndohen, ato priren të marrin më të keqen dhe të veprojnë në mënyrë posesive, duke helmuar një marrëdhënie që mund të jetë shumë e mirë.

Akrepi

Këto femra janë deri tani më xhelozet e zodiakut. Kjo tendencë për xhelozi është rezultat i një pasigurie që zakonisht prek të gjitha sferat e jetës dhe nuk mund të jetë ndryshe kur ato përfshihen me dikë që pëlqejnë.

Gjithmonë në mbrojtje, me frikë se mos anashkalohen, Akrepat mbeten gjithmonë në mbrojtje. Ato besojnë se është gjithmonë më mirë të supozosh më të keqen tek partnerët, sesa të kapen në sy dhe mund të kenë zakone të pashëndetshme si kontrollimi i celularëve apo edhe gjurmimi i lëvizjeve të tyre.