BREAKING NEWS

Takimi sekret i elitës ruse në Moskë nxjerr planin e fshehtë që po përgatit Vladimir Putini për Ukrainën, lideri rus humb shpresat për fitore, fjalimi i Peskov trondit Kremlinin

Takimi sekret i elitës ruse në Moskë nxjerr planin e fshehtë
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Çfarë po ndodh me PD-në e Alibeajt? Tërhiqet një tjetër kandidat për kryetar bashkie

EMRI/ Çfarë po ndodh me PD-në e Alibeajt? Tërhiqet
x
BREAKING NEWS

Britania me dorë të hekurt ndërmerr planin ‘ekstrem’ ndaj emigrantëve ilegal, kush kalon kanalin Anglez, do të strehohet në...

Britania me dorë të hekurt ndërmerr planin ‘ekstrem’
x
BREAKING NEWS

Ankimimi i familjarëve të 4 të vrarëve më 21 janar, GJKKO merr vendimin për çështjen

Ankimimi i familjarëve të 4 të vrarëve më 21 janar,
x
BREAKING NEWS

NATO nxeh gjakrat mes Vladimir Putinit dhe Erdoganit, ja lëvizja që mund t’i kthejë dy miqtë kundër njëri-tjetrit dhe plani i SHBA për të eliminuar grupin rus “Wagner”

NATO nxeh gjakrat mes Vladimir Putinit dhe Erdoganit, ja lëvizja që
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha merr vendimin më të fundit dhe dorëzon në Këshillin e Evropës...

Lulzim Basha merr vendimin më të fundit dhe dorëzon në
x
BREAKING NEWS

Thika përgjak Tepelenën, 42-vjeçari godet rëndë gruan dhe më pas veten

Thika përgjak Tepelenën, 42-vjeçari godet rëndë gruan
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e Elbasanit

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e
x

Lifestyle

Njihuni me shenjat e Horoskopit që flirtojnë pa provokuar

Njihuni me shenjat e Horoskopit që flirtojnë pa provokuar

Flirtimi është një talent që çdokush mund ta zotërojë, por ka disa njerëz që mund të kalojnë nga biseda miqësore në flirtim me një lëvizje. Po, mund të keni takuar Binjakët, Luanin ose Akrepin të cilët janë mjeshtër të flirtit dhe flirtojnë pa hezitim me personin për të cilin janë të interesuar.

Megjithatë, ka edhe njerëz që e trajtojnë flirtin në mënyrë më delikate, aq sa personi vështirë se do ta kuptojë se po flirton. Cilat shenja i përkasin?

Shpesh ëmbëlsia dhe mirësia merret si sjellje miqësore. Gaforret nuk duan t’i bëjnë të tjerët të ndihen të pakëndshëm, kështu që ata nuk do të flasin për ndjenjat e tyre në radhë të parë. Në fakt, ata mund të mos bëjnë as lëvizjen e parë dhe t’ju kërkojnë të dilni. Ata mund të presin që ju të kuptoni se ju pëlqeni përpara se ta shprehin. Megjithatë, kur kjo të ndodhë do të përjetoni një flirtim shumë të ëmbël dhe pasionantë.

Kjo shenjë nuk dëshiron të bëjë kurrë gabime. Dëshiron të thotë vetëm gjënë e duhur, të bëjë vetëm gjënë e duhur. Kështu që bisedat tuaja mund të duken pak “tipike”. Megjithatë, do të tregojë qartë interesin e tij. Ai mund të mos ju blejë çokollata dhe lule, por do të jetë i gatshëm t’ju ndihmojë në një detyrë që mund të jetë e vështirë për ju. Mendimi i tij praktik është pjesë e flirtit të tij.

Peshoret dihet se e duan flirtin. Flasin ëmbël, pa hezitim, por edhe pa u bërë barrë. Sjellja e tyre fillimisht mund të duket e njëjtë për të gjithë, por për personin me të cilin po flirtojnë do të jenë më të hapur. Mund ta keni të vështirë ta dalloni flirtin e tyre, por ata lehtë mund ta kthejnë çdo bisedë në një bisedë më romantike, pasi priren të jetojnë në momentin dhe jo gjithmonë të mendojnë afatgjatë.