BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Lifestyle

Njihuni me shenjat më këmbëngulëse të zodiakut

Njihuni me shenjat më këmbëngulëse të zodiakut

Demi përcakton qartë prioritetet e tyre dhe nuk mashtrohet nga qëllime jorealiste. Nuk jetoni me ëndrra dhe ide dhe ju jeni të vetëdijshëm për këtë.

Qëllimi juaj është siguria financiare këtë e vendosni në radhë të parë ndryshe nga çdo shenjë tjetër.

Ju punoni shumë për të jetuar një jetë të këndshme dhe të rehatshme dhe nuk ka asgjë që do t’ju largojë nga qëllimi i juaj. Pengesat vetëm ju japin forcë për të ecur edhe më shumë.

Akrepi konsiderohet një shenjë e zodiakut “e pathyeshme”. Thjesht, askush nuk ka vullnet aq të fortë sa ju.

Të gjithë pjesëtarët e kësaj shenje e dinë gjithmonë destinacionin e tyre përfundimtar, ndaj asgjë nuk mund t’i largojë nga rruga drejt qëllimit të vendosur.

Ju e shpërndani energjinë e tuaj në mënyrë korrekte, gjë që ju lejon të investoni fuqinë maksimale kur është e nevojshme, dhe më pas të “karikoni bateritë” për sfida të reja.

Bricjapi kokëfortë është më këmbëngulësi. Por, për shkak se e dini se asgjë nuk fitohet brenda natës, ju keni shumë durim dhe jeni të aftë të bëni plane afatgjatë.

Gjithçka e ndërtoni me durim, pa nxitim. Keni një vullnet të fortë dhe i njihni mirë forcën dhe aftësitë tuaja. Jeni këmbëngulës, ndaj mund të përballoni edhe sfidat më të mëdha.

Bricjapi është një shenjë realiste që vlerëson atë që ka dhe përpiqet gjithmonë të arrihë më shumë.