BREAKING NEWS

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në shtëpi, zbardhen detaje të reja për arrestimin e zyrtarit të lartë në Elbasan, publikohet FOTOJA dhe EMRI. Dalin pamjet

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve politikë, i biri jep lajmin e hidhur: Një muaj pasi kaloi Covid-19, pësoi komplikacion të rëndë në ...

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve
x
BREAKING NEWS

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21 Janarin”, prova e dëshmi të reja për 4 vrasjet, Berisha pritet të merret në pyetje nga prokurorët e SPAK

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x
BREAKING NEWS

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të ‘Shëndetësisë’

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të
x
BREAKING NEWS

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e rëndësishëm Roland Bejkos

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e
x
BREAKING NEWS

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës dhe i jep urdhrat e prerë: Nuk jeni të paprekshëm, porosia ime një dhe e vetme!

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e
x
BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x

Lifestyle

Njihuni me surprizat e horoskopit për ditën e sotme

Njihuni me surprizat e horoskopit për ditën e sotme

Dashi

Kjo është një ditë e mirë për të shprehur ndjenjat tuaja. Duke folur për një problem me zë të lartë, përfundimisht do të shkoni drejt një zgjidhjeje. Jeni më afër zgjidhjes sesa mendoni. Në aspektin profesional mund të keni rezultate mbresëlënëse.

Demi

Dita e sotme mund të sjellë zgjerim dhe prosperitet të mrekullueshëm për ju nëse jeni të gatshëm të bëni kompromis dhe të punoni me të tjerët – diçka që nuk duhet të jetë shumë e vështirë për ju. Mbani sytë hapur ndaj asaj që ju rrethon në vend që të qëndroni të mbyllur.

Binjakët

Nuk po ndiheni të sinkronizuar me punën sot dhe mund të pyesni veten nëse jeni vërtet i destinuar të bëni punën që po bëni. Mos merrni vendime të nxituara. Dita e sotme mund të jetë një pikë e ulët për ju.

Gaforrja

Elementet janë në vend që ju të bëni përparime të mëdha në punën tuaj sot. Ekziston një shkallë e lartë energjie në ajër që mund ta shfrytëzoni thjesht duke i bashkuar pjesët dhe duke i përdorur ato në avantazhin tuaj.

Luani

Kjo është koha juaj për të shkëlqyer. Aplikoni për një promovim ose një rritje. Jepni CV-në tuaj në një kompani që nuk e kishit menduar kurrë se do t’ju punësonte. Suksesi është i juaji. Përqafoje atë.

Virgjëresha

Ju pret një mundësi e madhe dhe ju jeni katalizatori që mund ta realizoni atë. Mos prisni që marrëveshjet e mëdha të bien në prehrin tuaj automatikisht. Merrni një iniciativë sot dhe do të mahniteni nga rezultatet. Ju keni burimet që ju nevojiten për të pasur sukses.

Peshorja

Gjithçka po shkon sipas mënyrës suaj sot. Përdorni energjinë e sotme në avantazhin tuaj. Do të arrini çfarëdo qëllimi që vendosni. Fati do t’ju çojë drejt suksesit. Mjafton të tregoni guxim për të marrë atë që meritoni.

Akrepi

Ju mund të ndiheni të lënë jashtë sot – si një fëmijë në shesh lojërash që nuk lejohet të shoqërohet me të tjerët. Jini të durueshëm. Përqendrohuni në projektet tuaja dhe pikat tuaja të forta. Do të vijë koha kur të tjerët do të luten të shoqërohen me ju.

Shigjetari

Gjëra të mira po ndodhin rreth jush sot, por për fat të keq ju ndiheni sikur nuk po ju ndodhin. Mos e detyro veten të jesh diçka që nuk je. Jini të durueshëm. Ky nuk është treni në të cilin duhet të hipni. Në dashuri mund të bëni njohje të reja.

Bricjapi

Sot do të kuptoni më mirë ndërlikimet e një marrëdhënieje të caktuar. Organizoni aktivitete të reja ose bëni diçka ndryshe, nëse është e mundur. Me paratë nuk do keni raport pozitiv sot.

Ujori

Paradigma juaj aktuale mund të zhvendoset pak. Ka shumë mundësi që emocionet tuaja të kalojnë një transformim të rëndësishëm sot. Mendja juaj mund të jetë duke lëvizur me ritme të shpejta. Mos u kapni në vorbullën aktuale.

Peshqit

Ndonjëherë presioni bëhet aq intensiv sa që ndonjëherë duhet të hiqni dorë nga diçka. Fokusohuni më shumë tek puna sepse mund aspekti profesional sot mund të jetë pak i ndërlikuar. Në dashuri do të ndiheni i plotësuar.