BREAKING NEWS

Covid 23, 110 milionë të vdekur, bota në kaos, diktaturë ushtarake, ekonomi e shkatërruar pa jetë sociale, Songbird filmi i fundit

Covid 23, 110 milionë të vdekur, bota në kaos, diktaturë
x

Lifestyle

Njohje të reja, para dhe vendime të rëndësishme, mësoni çfarë rezervon java për ju sipas astrologut të njohur

Njohje të reja, para dhe vendime të rëndësishme, mësoni

DASHI

Të përgjithshmet: Kjo javë do të jetë me shumë ndikime nga me te ndryshme me fillim te javes me date 07/10 Merkuri nga Akrepi ne te kundert me Uranin  nga shenja e Demit ,duket se komonikimi do jet shkrepsja qe mund te ndezi zjarrin .. Mos lejoni që intensiteti i ditës ne  këtë të  Hene  t’ju dëmtojë sepse duhet t’i kushtoni vëmendje me shume punes dhe ekonomis .Preferoni këto ditë të mos vazhdoni me zbatimin e disa marrëveshjeve.Angazhohuni me familjen tuaj dhe me njerëzit e mjedisit tuaj dhe kaloni momente të bukura dhe të qeta.

Parashikimet në dashuri: Jeta juaj emocionale këto ditë do të ketë shumë momente të dallueshme, të qeta dhe të këndshme. Nje dite me vone me date0 8/10 do të ndjeni momente intensive me nje katerkendesh  qe ben Dielli ne Peshore  dhe me Saturnin qe ndodhet ne Bricjap, do te keni një tërheqje të parezistueshme ne sferen sentimentale  tuaj dhe një gatishmëri për të beret e mundur stabilizimin e mardhenjes suaj dh eta shpetoni nga xhelozia e kesaj jave .Një udhëtim i shkurtër do t’ju sjellë afër dëshirave tuaja, dhe do shijoni momente unike me Njeriun tuaj  tuaj eshte ne te miren tuaj ta bini dick ate tille . Ju që jeni vetëm, është mirë të ndani momente të bukura me miqtë me date 09/10 ku planeti I dashuris futet ne  shenjen e A krepit ,do  të shijoni flirtimin që ju josh. Kujdesuni për pamjen tuaj dhe mirëqenien tuaj.

Parashikimet profesionale: Në punën tuaj do të ketë shumë ndryshime që do të stimulojnë interesin tuaj. Një udhëtim biznesi është rasti për të parë gjërat në mënyrë më efektive dhe për të ripërtërirë shqetësimet tuaja profesionale.Sa i përket parave duhet të keni një person tjetër pranë jush që të mundet të menaxhojë pak më mirë ato që fitoni, sepse siç edhe duket menaxhimi i mirë nuk është mik i mirë për ju.

DEMI

Të përgjithshmet: Kjo javë do të jetë me shumë ndikime nga me te ndryshme me fillim te javes me date 07/10 Merkuri nga Akrepi ne te kundert me Uranin  nga shenja e Demit.E papritura mund të bëjë rrugën për atë që pritej dhe u bë e pamundur, por e fortë.Sfidat profesionale dhe personale, takimet me miqtë e vjetër dhe të njohur, diskutimet që do t’ju aktivizojnë edhe më shumë janë karakteristikat e ditëve.

Parashikimet në dashuri: Koha është një faktor i rëndësishëm për ju që keni qenë në një marrëdhënie për një kohë të gjatë, por është gjithashtu shumë e rëndësishme të zbuloni dhe të njihni më shumë bashkëshortin tuaj.Dashuria reciproke që mund të redaktoni të dy është diçka e bukur, këto ditë do t’ju sjellin edhe më afër, larg nga rutina dhe jeta e përditshme, meqë një takim me i/e dashuren tuaj  që mendoni është një vendim i mirë për relaksim dhe qetësi.Ju që jeni vetëm përpiquni të kuptoni se sfidat që vijnë afër jush do t’ju bëjnë të jetoni dhe të ndjeni diçka shumë të veçantë.

Parashikimet profesionale: Një javë e qetë si kjo meriton të ketë një shenjë dalluese në kalendar, keni qenë kaq i zënë dhe punëtor që tani mund të filloni të mendoni për një të ardhme shumë më optimiste profesionale.Mmund të jeni profesionisti që gjithmonë dëshironi të kushtoni pak kohë për të analizuar situatën në fushën tuaj pak më mirë, tani ose kurrë. Në financat keni gjetur bilancin tuaj dhe kjo rrit vetëvlerësimin tuaj.

BINJAKËT

Të përgjithshmet: Kjo javë do të jetë me shumë ndikime nga me te ndryshme me fillim te javes me date 07/10 Merkuri nga Akrepi ne te kundert me Uranin  nga shenja e Demit. Duket se kjo kohë është plot shqetësime dhe kërkesa. Ju shpesh do jeni jashtë me miqësi të mirë dhe kjo do t’ju ndihmojë të shihni më shumë për disa nga zgjedhjet tuaja.Do ndjeni nevojën për të marrë disa vendime, por është mirë të mos nxitoni.

Parashikimet në dashuri: Këtë javë do të ndani shumë momente të ngrohta dhe të nxehta me partnerin tuaj. Do të përjetoni më shumë se e përsosura për të qenë në gjendje të përkushtoni aqnes sentimentale.Ju do të vazhdoni rrëfimet që do t’ju sjellin lumturi absolute me i/e dashuren  tuaj. Ju që jeni vetëm dhe po kërkoni aventura dhe tensione, këtë javë do të keni një mundësi të shkëlqyer për të kaluar shumë bukur dhe për të rritur joshjen tuaj.

Parashikimet profesionale: Kjo javë do të jetë e qetë, nuk do të keni stresin e ditëve të pafundme në punë. Thjesht duhet të mendoni përsëri dhe përsëri atë që keni përpara, pasi të ardhmën tuaj profesionale e karakterizon nga një epokë e re, ide dhe mendime të reja.Ju jeni në një fazë shumë të mirë të zgjedhjeve profesionale dhe ky është konfirmimi që meritoni. Në financat tuaja duket se këtë moment po veproni siç duhet, me kujdes dhe përgjegjësi, jeni në rrugën e duhur.

GAFORRJA

Të përgjithshmet: Java që fillon do t’ju shqetësojë lidhur me nivelin e marrëdhënieve tuaja personale, familjare dhe profesionale.Kjo ndodh per arsye se e kunderta e Merkurit qe ndodhet ne shenjen e Akrepit dhe e Uranit qe ndodhet ne shenjen e Demit qe do te thot te jeni pak me te vemendeshm se ditet me pare .  Do të filloni të shihni ndryshe ata që ju mendonti se ishin aleati juaj deri më tani. Ju do të merreni me çështje të trashëguara.Në të njejtën kohë me më 8/10nje katerkendesh qe ben Dielli tek Peshorja,dhe me Saturnin nga Bricjapi  do të zgjidhni çështjet që janë krijuar tensione në mjedisin tuaj të dhe nuk do ju dëmtojë kurrsesi kostoja, sepse para ligjit dhe të drejtës nuk vendosni asgjë tjetër më lartë.

Parashikimet në dashuri: Këtë javë do të kaloni gjithnjë e më shumë kohë me atë që doni, është koha e duhur për ta bërë lidhjen tuaj të fortë dhe për t’u afruar më shumë me zemrat tuaja.Së bashku  me i/e dashuren tuaj do të organizoni një takim nga programi juaj ditor, zgjidhni një destinacion romantik dhe ndoshta është koha më e mirë për të diskutuar evolucionin e marrëdhënies tuaj.Ju që jeni vetëm jepni pak kohë vetes dhe për ta trajtuar sa më shumë të mundeni. Do të ketë flirtim intensiv, shijojeni!

Parashikimet profesionale: Në profesion mos mbani një pozicion absolut sepse çdo gjë është duke u ven ne vendin e duhur  asgjë nuk mbetet e njëjtë, e fiksuar ose e pandryshuar.Për të arritur qëllimin tuaj duhet të jeni më diplomatik. Në financat tuaja duhet t’i kushtoni vëmendje, mos lëvizni shpejt ose nxitoni për marrëveshje financiare.

LUANI

Të përgjithshmet: Koha juaj e lirë këtë javë do të ndikojë drejtpërdrejt në takime te rendesishme per te ardhmen . Jeni gati të filloni të kujdeseni për veten dhe të shpenzoni shumë më tepër kohë duke menduar për çështjet që ju shqetësojnë dhe vetëm. Jeni ai që gjithnjë përpiqet të jetë i mirë me të tjerët, kështu që me favorin që merrni nga Kjo javë do të jetë me shumë ndikime nga me te ndryshme me fillim te javes me date 07/10 Merkuri nga Akrepi ne te kundert me Uranin  nga shenja e Demit.Kjo do të rrisë më tej vetëvlerësimin dhe pranimin tuaj ne fusha te ndryshme te javes.

Parashikimet në dashuri: Ju do të ndani shumë momente të bukura me i/e dashuren tuaj  tuaj dhe kjo do t’ju bëjë edhe më të plotë dhe të lumtur. Nëse jeni ende i vetëm, këto ditë ju mund të shijoni disa momente shumë të veçanta të flirtimit, por gjithashtu mund të përjetoni një dashuri të fortë.

Parashikimet profesionale: Rritja e kërkesave për punën tuaj do t’ju bëjë edhe më të fuqishëm dhe dinamik, kjo do të rrisë vetëdijen tuaj në mjedisin tuaj të punës. Ju keni qëllime të larta dhe së shpejti do t’i arrini ato me shumë përfitime për ju.Në financat tuaja, kujdes hapjet tuaja dhe mos vepronijashtëbuxheti tuaj, sepse kjo do t’ju çojë në rrezikun e ekspozimit ndaj detyrimeve tuaja.

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet: Kjo javë do të jetë me shumë ndikime nga me te ndryshme me fillim te javes me date 07/10 Merkuri nga Akrepi ne te kundert me Uranin  nga shenja e Demit j.Mundohuni të gjeni dhe shijoni çaste të relaksimit pasi keni nevojë shumë dhe anashkaloni.

Parashikimet në dashuri: Ju që keni një marrëdhënie, jeni të sigurtë që keni gjetur personin e duhur dhe se si pikat e përbashkëta vërtetojnë se marrëdhënia juaj i plotëson të gjitha standardet për të shkuar më tej.Nëse ndiheni vërtet të sigurt në anën e partnerit tuaj, nuk keni nevojë të keni frik.Ju vetëm, ndihuni të lirë, gëzoni energjinë romantike të Afërditës dhe momentet e bukura të ofruara nga atmosfera e relaksuar dhe e lumtur e flirtimit.

Parashikimet profesionale: Shpërblimet që kërkoni në rrugën tuaj profesionale mund të bien gjatë këtyre ditëve. Një marrëveshje ose propozim i një bashkëpunimi nga një njeri që ka një vend të rëndësishëm në punën tuaj, do t’ju vendos në një nivel tjetër.Financat tuaja pritet të jenë të mira, por nuk duhet të shpenzoni në sende luksoze ose të padobishme, ka shumë mundësi që të investoni para në ndonjë edukim.

PESHORJA

Të përgjithshmet:Kjo javë do të jetë me shumë ndikime nga me te ndryshme me fillim te javes me date 07/10 Merkuri nga Akrepi ne te kundert me Uranin  nga shenja e Demit.Marrëdhëniet tuaja gjatë këtyre shtatë ditëve mund të zhvillohen dhe të zgjerohen. Eshte ne te miren tuaj te beni nje hap para per te gjetur nje menyre komonikimi ,shuum kujdesi duhet te beni ne lidhje me debatet eshte ne viz te kuqe keto 3 dit mundohuni te keni durim dhe komonikim ne situate te ndryshme te kesaj jave ,do të keni një gjendje shpirtërore të fortë për komunikim dhe kjo do t’ju çojë në rrugët që dëshironi dhe rikuperoni energjinë tuaj nese mbani mend, anashkalimin e debateve.

Parashikimet në dashuri: Entuziazmi që e dallon marrëdhënien tuaj do të jetë shumë intensive këto ditë pasi do të keni mundësi, me favorine Afërditëstë afroheni edhe më afër me bashkëshortin tuaj dhe të jetoni momente unike dhe të ngrohta.Ju që jeni beqar, është ideale për ju të flirtoni dhe të shijoni kohë të qeta dhe kënaqësi. Ka një shans të madh për të gjetur veten afër një personi që do të ndezë interesat tuaja dhe ndoshta jeni të kënaqur nga ideja e fillimit të një marrëdhënieje të re!

Parashikimet profesionale: Në vendin e punës do të përpiqeni të jeni shumë më efektiv dhe të mos lejoni që konkurrenca të prishë publicitetin tuaj të mirë.Mos lini asgjë për nesër nëse mundeni ta bëni sot.Në gjithçka që lidhet me botën materiale, mund të keni një surprizë këto ditë.Jo çdo gjë është e përsosur dhe më pak kur përballeni me një sërë borxhe, por  mund të ndiheni të lumtur sa shumë prej këtyre janë vënë në një rregull, dhe me trajtimin e duhur mund të bëni edhe më shumë.

AKREPI

Të përgjithshmet: Kjo javë do të jetë me shumë ndikime nga me te ndryshme me fillim te javes me date 07/10 Merkuri nga Akrepi ne te kundert me Uranin  nga shenja e Demit.Shumë nga qëllimet që keni vendosur janë çdo gjë, dhe kjo ju bën shumë të lumtur dhe ju shpreh.Identiteti juaj është i lidhur ngushtë me veprimet tuaja fizike, prandaj sigurohuni që të jeni të përfshirë në aktivitete që ju bëjnë të ndiheni mirë dhe ju sigurojnë mirëqenie dhe kënaqësi.

Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një lidhje këtë javë do të ndjeni momente jashtëzakonisht sensuale dhe romantike me bashkëshortin tuaj. Energjia juaj seksuale është një formë krijuese dhe bukuria juaj natyrore do të jetë një prioritet i lartë për ju.Do të jeni të kënaqur të shijoni momentet romantike që do të vijnë në mënyra të mahnitshme.

Parashikimet profesionale: Kjo javë është mirë të mos e relaksoni ritmin e punës tuaj edhe nëse keni nevojë të relaksoheni dhe të çlodheni si dhe kur të arrini të bëni takime që do t’ju ndihmojnë të zhvilloni planet tuaja profesionale dhe planifikoni ose promovoni ato edhe përmes rrjeteve sociale.Në financat tuaja, përpiquni të përshtatni nevojat tuaja me potencialin tuaj, mos kaloni kufijtë, rrezikoni të dilni nga programi juaj.

SHIGJETARI

Të përgjithshmet:  Kjo javë do të jetë me shumë ndikime nga me te ndryshme me fillim te javes me date 07/10 Merkuri nga Akrepi ne te kundert me Uranin  nga shenja e Demit Është e rëndësishme që të kontrolloni kohën që investoni në të tjerët, sepse do të humbni shumë nëse lejoni vazhdimisht ofrimin e njerëzve në mjedisin tuaj.Mundohuni të shijoni gëzimet e vogla që vijnë në jetën tuaj dhe të relaksoheni pas këtyre ditëve me favorin qe ju jep kjo jave. Nje dite me vone me date0 8/10 do të ndjeni momente intensive me nje katerkendesh  qe ben Dielli ne Peshore  dhe me Saturnin qe ndodhet ne Bricjap, do te keni një tërheqje të parezistueshme ne sferen sentimentale, dhe kjo ju bën të ndiheni të fortë dhe më vetëbesim. Gjendja juaj është shumë e lartë dhe kjo është ajo që ju bën më të dashur me ambientin tuaj.

Parashikimet në dashuri:Ju që keni gjetur personin që ju prek dhe ju intereson në këtëjavë do të merrni disa vendime të rëndësishme dhe do të vendosni edhe më shumë tension në pasionin dhe tërheqjen që ndjeni për bashkëshortin tuaj.Do të ketë disa momente të mrekullueshme romantike që do t’ju nxjerrin plotësisht jashtë rutinës.Ju që jeni vetëm do t’ju jepet mundësia të përjetoni dashuri të vërtetë tek  njerëzit që do t’ju afrohen drejtpërdrejt. Përdorni mirë këtë kohë të mrekullueshme, mos humbisni asnjë shans, mbani sytë hapur si dhe suksesi juaj është i sigurt në dashuri.

Parashikimet profesionale: Është e sigurtë që jeni përfshirë gjithnjë e më shumë në shumë aktivitete në mënyrë që edhe vendi i punës të kërkojë më shumë përkushtim.Edhe nëse punoni më shumë se ç’duhet, bëjeni vullnetarisht. Ju nuk do të duhet të konkuroni kaq shumë, sepse ju pret një sukses të madh. Dalja me miqtë, shoqëri me kolegët do ju relaksojnë dhe qetësojë.Në financat tuaja keni një yll dhe së shpejti do të keni arritur qëllimet tuaja.

BRICJAPI

Të përgjithshmet: Kjo javë do të jetë me shumë ndikime nga me te ndryshme me fillim te javes me date 07/10 Merkuri nga Akrepi ne te kundert me Uranin  nga shenja e Demit Është e rëndësishme që të kontrolloni kohën që investoni në të tjerët, ato që ju ofrojnë kënaqësi dhe gëzim.Aktiviteti juaj do të jetë edhe më intensiv pasi do të jetë një përbërës kyç gjatë kësaj jave. Në mjedisin tuaj familjar mund të ketë tensione dhe probleme të vogla, është mirë të mbani distancat që sigurojnë qetësi dhe harmoni.

Parashikimet në dashuri: Disa përbërës bazë në çdo marrëdhënie mund t’ju bëjnë të humbni plotësisht mendjen. Këto shtatë ditë do të jenë një lloj aventure. Do të dëshironi të jeni partneri juaj më shumë momente dhe sepse mund të ketë vështirësi kjo që ju bën të mos doni asgjë.Ju që jeni vetëm merruni me veten tuaj dhe shijoni paqen e ditëve të ardhshme, mos tërhiqeni nga ndonjë gjë që do t’ju afrohet, dhe nëse jeni tërhequr, të paktën mos i lejoni ndjenjat tuaja të ekspozohen.

Parashikimet profesionale: Rezultatet e mira të punës tuaj dhe qëndrueshmëria vijnë për t’ju shpërblyer këtë javë dhe ju japin njohjen që meritoni.Ju keni të gjitha forcat e suksesit dhe është e sigurt që së shpejti do të bëni shumë sugjerime që do të kenë motive joshëse. Në financat tuaja duhet të shikoni hapjet tuaja në mënyrë që të mos ekspozoheni. Mos jepni në nënshkrimin e kontratave dhe dokumenteve sepse ekziston rreziku i ekspozimit.

UJORI

Të përgjithshmet:Eshte ne te miren tuaj qe ne kete jave te beni nje hap mbrapa per te stabilizuar ceshtjet nga me te rendesishme qe mund te keni nje koh nje jave qe sjell mjaft gjera te pa qarta eshte mire qe te jeni ne kujdesshem nga zhelozit qe mund te keni kete jave  .Jeni plot energji dhe për këtë arsye keni krijuar udhëzimet që do të hapin rrugën për ju për të arritur qëllimet tuaja. Lejoni energji pozitive në situata që ju shprehin sepse kjo jave kerkon shume energji pozitive ne nje koh paksa te veshtire ne disa aspekte te rendesishme . Gjithçka bazohet në pikat e forta dhe në zgjuarsinë tuaj.

Parashikimet në dashuri:Ndjenjat tuaja do t’ju japin një kthesë të rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve, kështu që do të udhëheqni marrëdhënien tuaj nga një nivel në tjetrin.Ju do të kaloni momente të bukura me bashkëshortin tuaj, do të vëzhgoni hollësi që mund ta mërzitin bashkëshortin tuaj dhe ndoshta të shfaqet një atmosferë e tensionuar.Jo të gjitha faktet në marrëdhënien tuaj dhe dashurinë e vërtetë  kanë nevojë për sakrifica, varet nga ju nëse mund t’i mbështetni. Ju që po kërkoni në rrugën tuaj, shumë shpejt brenda javës një person nga e kaluara do të vijë dhe do t’ju shqetësojë.

Parashikimet profesionale:  Këtë javë do të zbuloni disa gjëra që do t’ju zhgënjejnë ndërkohë debatet konspirative në rrethin e kolegëve tuaj do të jenë motivimi për rishqyrtimin e disa njerëzve që keni besuar deri më tani. Mos tregoni zemërimin tuaj, përpiquni ta menaxhoni çështjen në mënyrën më të mirë të mundshme. Në financat, ndoshta është një mundësi e mirë të filloni të mendoni seriozisht se ka disa çështje të pazgjidhura që duhet të mbulohen menjëherë!

PESHQIT

Të përgjithshmet:Eshte e mire per te stabilizuar punen tuaj dher jo vetem  dhe ju ndihmon të kurseni energjinë që keni humbur duke u kujdesur për të tjerët.Disa nga pritjet tuaja, të cilat ende nuk janë përmbushur, do t’i japin favor planetar dhe mundësinë për të marrë rezultatet që do t’ju kënaqin dhe do t’ju bëjnë të lumtur.Mundohuni të kaloni momente të bukura me njerëzit e familjes tuaj dhe të jeni të lumtur me ta. Ju keni çdo arsye të ndiheni të fortë ndërkohë publiciteti juaj rritet, por pranimi i të tjerëve bëhet gjithnjë e më shumë vendimtar.

Parashikimet në dashuri:Falë Hënës dhe nje trekendesh të favorshëm me Aferditen  në fillim të javës, do të filloni një atmosferë energjike në marrëdhënien tuaj dhe do të përpiqeni të shpenzoni gjithnjë e më shumë momente me bashkëshortin tuaj. Është e shkruajtur që marrëdhënia juaj do zgjasë dhe do të gjeni së bashku gjuhën e komunikimit që ju shpreh! Ju që jeni vetëm, do të gjeni interesim emocional në personin që po ju afrohet në ditët e fundit … Jeni të lirë dhe jetoni ëndrrën absolute.

Parashikimet profesionale: Këtë javë do të keni një shumëllojshmëri të papritur në vendin tuaj të punës shum e rendesishme eshte  qetesia jo debatet pak kujdes. Ju do të keni një udhëtim pune që do t’ju sjellë në kontakt me njerëz që do të bëjnë sugjerime me kushte shumë të favorshme por eshte mire q eta degjoni personin qe ju ben nje ofert te till por jot e firmosni. Në financat tuaja, kujdes në hapjet tuaja, nuk ka asnjë arsye për tu nxituar sa me te kujdesshem aq me te fituar do te jeni, dhe për të rritur ndjenjën e pasigurisë brenda jush, kujdes në shpenzimet tuaja.