BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Lifestyle

Nuk bëhet fjalë për gjethen e dafinës! Nëse doni të tërhiqni para, duhet të mbani këtë gjë në portofolin tuaj

Nuk bëhet fjalë për gjethen e dafinës! Nëse doni

Feng Shui merret me aspekte të ndryshme, dhe tërheqja e fatit dhe bollëkut është një nga temat më interesante. Domethënë, nëse doni më shumë para, duhet të dini disa truke të vogla që duhet t’i praktikoni. Besimet për numrat me fat në Kinë bazohen në mënyrën se si shqiptohen, kështu që numri tetë konsiderohet më me fat dhe është një simbol i vërtetë i lumturisë, pasurisë dhe bollëkut.

Duke qenë se kinezët e duan këtë numër, apartamentet në katin e tetë, madje edhe makinat, targat e të cilave fillojnë ose përmbajnë këtë numër, do të shiten me çmim më të lartë. Tetë, në kulturën tradicionale Tao, do të thotë tërësi, praktikisht i gjithë universi, sepse “mbështetet” në tetë drejtimet.

Në Kinën moderne, fjala për numrin tetë shqiptohet “ba”, e cila është e ngjashme me fjalën “fa” që përkthehet lirshëm në “i pasur” ose “pasuri e shpejtë”. Pra, ky numër është praktikisht një simbol i parave. Në përputhje me këtë mendim, besimi i lashtë përfshin edhe idenë se duhet të mbani në portofol paratë metalike në prerje të vogla, shuma e të cilave është tetë.

Meqenëse monedhat tërheqin gjithashtu fat të mirë, mbani një pjesë të veçantë të portofolit tuaj me monedha që shtojnë deri në tetë në çdo kohë. Është më mirë që ato të jenë monedha nga një, dy dhe pesë.