BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x

Lifestyle

Nuk dinë të ndalen, këto janë shenjat më llafazane të horoskopit

Nuk dinë të ndalen, këto janë shenjat më llafazane

Binjakët

Binjakëve u pëlqen të jenë rreth njerëzve. Ata janë shenja shoqërore dhe janë njerëz të gëzuar. Nuk do t’i gjeni kurrë që t’u mbarojnë temat për të folur, sepse ata lidhen shumë mirë me njerëzit. Ata do të flasin për çdo gjë dhe gjithçka me të tjerët në mënyrë që të tjerët të mos ndihen të vetmuar. Hobi, thashetheme, filma, libra – ata duan të flasin për gjithçka!

Dashi

Ata janë njerëz me shumë mendime. Ata do të thonë atë që kanë për të thënë. Për ta nuk ka rëndësi se kush po dëgjon apo jo. Ata do të vazhdojnë të flasin për një kohë të gjatë dhe për të vazhduar ta bëjnë këtë, janë gati të bëjnë thashetheme, vetëm për të vazhduar bisedën. Dashi nuk mund të qëndrojë fare i qetë për një kohë.

Ujori

Zakonisht njihen si të qetë, por mund të bëhen mjaft llafazanë nëse kanë diçka interesante për të ndarë. Ato ndajnë biseda intelektuale, teori dhe ide. Ata pëlqejnë të shoqërohen me njerëz me të njëjtat interesa, në mënyrë që të mund të vazhdojnë të flasin për çështje dhe ide të kësaj bote derisa të lodhen. Kështu u pëlqen të flasin

Luani

Nëse fillojnë të flasin, nuk do të ndalen. Ata pëlqejnë të jenë nën qendër të vëmendjes gjatë gjithë ditës, kështu që kanë përshtypjen se njerëzit duan t’i dëgjojnë. Luanët flasin për veten e tyre dhe presin që të tjerët të tregojnë interes, por kjo mund të konsiderohet edhe egoizëm.

Peshqit

Ata kanë mendime të rastësishme që rrotullohen në mendjen e tyre gjatë gjithë kohës. Dhe ata nuk do të donin asgjë më shumë se sa t’i flisnin me njerëzit. Peshqit do të diskutojnë çdo situatë dhe çështje me njerëzit dhe do të flasin për të gjatë, gjë që mund t’i mërzitë disa njerëz. Kur kjo shenjë e horoskopit ulet për një bisedë, ata mund të kalojnë orë të tëra duke folur për të.