BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Lifestyle

Nuk do ta besoni! Kjo është 8-vjeçarja që ka inteligjencë më të lartë se Ajnshtajni

Nuk do ta besoni! Kjo është 8-vjeçarja që ka

Një 8-vjeçare po mahnit botën me inteligjencën e saj.

Vogëlushja është cilësuar si një gjeni. Adhara Pérez është emri i 8-vjeçares dhe ajo i ka lënë të gjithë me ‘gojë hapur’ me zgjuarsinë e saj.

Mësohet se testi i inteligjencës, së vogëlushes është llogaritur se është 162. Pra ka rezultuar se vogëlushja është me e zgjuar se sa Albert Einstein dhe Stephen Hawking.

Të afërmit e vogëlushes ndihen shumë krenar për Adharan. Ata presin që ajo të arrijë gjëra shumë të mëdha.