Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk do ta besoni! Kjo është 8-vjeçarja që ka inteligjencë më të lartë se Ajnshtajni

Postuar: 20/11/2019 - 07:40

Një 8-vjeçare po mahnit botën me inteligjencën e saj.

Vogëlushja është cilësuar si një gjeni. Adhara Pérez është emri i 8-vjeçares dhe ajo i ka lënë të gjithë me ‘gojë hapur’ me zgjuarsinë e saj.

Mësohet se testi i inteligjencës, së vogëlushes është llogaritur se është 162. Pra ka rezultuar se vogëlushja është me e zgjuar se sa Albert Einstein dhe Stephen Hawking.

Të afërmit e vogëlushes ndihen shumë krenar për Adharan. Ata presin që ajo të arrijë gjëra shumë të mëdha.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 10:42

Shkencëtarët kanë gjetur provat e para ndonjëherë të një planeti që rrotullohet nga një ylli të vdekur xhuxh të bardhë.

Postuar: 05/12/2019 - 09:42

Një uellsian dëmtoi rëndë një Porsche 911 GT2 RS menjëherë pasi doli nga shitorja për ta provuar.

Postuar: 05/12/2019 - 07:09

Ky është horoskopi për ditën e enjte 5 dhjetor 2019 që Noa.al sjell për ju.

Postuar: 04/12/2019 - 22:57

Një tërmet i fuqishëm dhe me pasoja katastrofike goditi vendin javën që lamë pas.

Postuar: 04/12/2019 - 20:53

Dashuria e vërtetë nuk është e lehtë për tu gjetur.
 

Postuar: 04/12/2019 - 17:20

Studiuesit e qendrës mjekësore Montefiore në New York skanuan trurin e 50 grave dhe nxorën konklu

Postuar: 04/12/2019 - 15:04

Më të rrezikuara nga kanceri i gjirit janë femrat që lyejnë flokët, sipas Dailymail.