Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk do ta besoni! Publikohen pamjet e pazakonta/ Zbulohet peshku me fytyrë si të njeriut

Postuar: 08/11/2019 - 21:48

Pamje të pazakonta janë filmuar në një liqen në provincën Yunnan të Kinës.

Siç shihet dhe në videon e publikuar nga "Unilad", një peshk me "fytyrë-njeriu" është filmuar nga një prej banorëve të zonës në qytetin Kunming.

Peshku me ngjyrë ari afrohet pranë bregut dhe nxjerr kokën dhe një pjesë të trupit të tij mbi sipërfaqen e ujit.

Videoja është bërë mjaft virale dhe ka marrë mbi 300 mijë shikime vetëm disa minuta nga publikimi i saj.

Besohet se peshku i rrallë është pasardhës hibrid i dy specieve të ndryshme peshqish të llojit krap; krapi i zakonshëm dhe krapi prej lëkure, i njohur ndryshe si peshku "mandarinë".

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 12:18

Çfarë ndodhi me ata që blenë vërtet? A i priti jeta e bukur që mendonin?
 
Dukej shumë e bukur për të qenë e vërtetë: Në Itali mund të nisje një jetë të re me 1 euro.

Postuar: 15/11/2019 - 10:11

Një djalë 9 vjeçar në Belgjikë është duke përfunduar diplomën e universitetit.

Postuar: 14/11/2019 - 16:13

Një djalë pesë vjeçar u mbajt nga prindërit e tij në një kafaz maceje dhe më pas është djegur p

Postuar: 14/11/2019 - 15:27

Një burri në Kinë i është verbëruar përkohësisht njëri sy, pasi ka luajtur gjatë gjithë natës në

Postuar: 14/11/2019 - 10:26

Simbolet figurative mund të tregojnë shumë për ne dhe kjo është një metodë që e përdorin dhe ps