BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Lifestyle

Nuk do të mërziteni kurrë me të, ja cila është shenja më argëtuese e Horoskopit

Nuk do të mërziteni kurrë me të, ja cila është

A keni menduar ndonjëherë pse disa njerëz janë gjithmonë në humor dhe mund t’i bëjnë të gjithë të qeshin? Përgjigja që kërkoni mund të qëndrojë në shenjën e tyre, pasi grafiku i lindjes ndihmon shumë për të kuptuar karakterin e një personi. Nga të gjitha shenjat, njëra njihet si “shpirti i festës”.

Di gjithmonë se si të japë jetë në shoqëri dhe të lërë gjurmë me entuziazmin e tij. Shumë i karakterizojnë përfaqësuesit e kësaj shenje si paksa të papërgjegjshëm dhe joseriozë, por ata dinë t’i bëjnë të tjerët të ndihen rehat dhe janë të hapur për përvoja dhe aventura të reja.

Plot oreks për flirtim, njohje të reja dhe ndryshime, ata përshtaten shumë lehtë me situatat dhe nuk kanë frikë të njohin njerëz të rinj. Falë natyrës së dyfishtë të shenjës së tyre, ata “lidhen” lehtësisht me të tjerët dhe mund ta kthejnë edhe ngjarjen më të mërzitshme në një ngjarje argëtuese.

E vetmja gjë që mund t’ju ngatërrojë me ta është se ata mërziten shumë lehtë. Po aq lehtë nga vendi ku po argëtohen, ata mund të duan të largohen sepse diçka tjetër u tërhoqi vëmendjen ose thjesht sepse u mërzitën.

Por cila është kjo shenjë që cilësohet si më argëtuesja e horoskopit?

Shigjetari mund të jetë i pari që na vjen ndërmend kur flasim për festa dhe argëtim, por janë Binjakët që konsiderohen përfaqësuesit më komikë të zodiakut. Në përmbyllje të listës së shenjave argëtuese janë Shigjetari aventurierë, Ujori ekscentrik, Luanët ekstrovertë dhe Dashi me zemër të hapur.