BREAKING NEWS

Plas keq! Krisje e thellë brenda PS së Shkodrës, zbardhen debatet e forta/ Ministrja e njohur shpërthen në ofendime ndaj anëtarëve socialistë: Jeni llumi i partisë. Nuk do ndodhë më…

Plas keq! Krisje e thellë brenda PS së Shkodrës, zbardhen debatet
x
BREAKING NEWS

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe qeveritarë në rrezik, pritet publikimi i përgjimeve, emaileve dhe komunikimeve të zyrtarëve të lartë me botën e krimit e biznesmenë

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e korrupsionit dhe pastrimit të parave në Shqipëri, SHBA nuk do lejojë Metën dhe Berishën të shkaktojnë kaos dhe dhunë

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e
x
BREAKING NEWS

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin, Brukseli fut në “listën e kuqe” Serbinë pas forcimit të bashkëpunimit me Vladimir Putinin

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin,
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të madh nga Perëndimi që nga viti 1999, ja orët vendimtare të Vuçiçit, Kroacia paralajmëron se njohja e Kosovës është e afërt

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të
x
BREAKING NEWS

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet sekustrimi i pasurive të personit që ka lidhje me grupe kriminale, i përfshirë në trafikun e kokainës në Gjermani

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet
x
BREAKING NEWS

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë ekonomik i Rusisë është gjithnjë e më katastrofik

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë
x
BREAKING NEWS

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet
x

Lifestyle

Nuk e kanë të gjithë fatin të bëhen të famshëm, këto janë 3 shenjat e horoskopit që kanë më shumë mundësi

Nuk e kanë të gjithë fatin të bëhen të

Është e vërtetë që fama mund të jetë çështje talenti dhe/ose fati, por tiparet që disa shenja të zodiakut rrisin shanset e tyre për ta arritur atë. Ashtu siç është dëshira, dhe aftësia, për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve, por edhe menaxhimi efektiv. Pra, cilët janë këta anëtarë “të zgjedhur” të zodiakut?

Gaforrja

Mes 60 personave të famshëm nga vende të ndryshme, më shumë se 11% i përkasin kësaj shenje. Në të kaluarën, mund të mos ketë pasur aq shumë mundësi për t’u njohur, por falë internetit, i cili favorizon edhe njerëzit introvertë me talent, një Gaforre mund të bëhet e njohur ndërkombëtarisht pa dalë nga shtëpia, për shembull përmes fotove që poston në rrjetet sociale.

Luani

Të gjithë e dimë që Luanët duan të jenë në qendër të vëmendjes. Por më e rëndësishmja, ata dinë jo vetëm të tërheqin vëmendjen, por edhe ta mbajnë atë, me stilin e tyre magjepsës dhe mbresëlënës.

Dashi

Dashi është një luftëtar i vërtetë, kështu që zakonisht nuk do ta gjejmë në role influencuesi (edhe pse kjo nuk përjashtohet), por kryesisht në pozicione pushteti, për shembull në botën e biznesit dhe politikës. Gjestet e tij mbresëlënëse nuk janë fishekzjarre që kërkojnë vetëm disa sekonda publicitet, por lëvizje të një strategjie mendjemprehtë me ndikim afatgjatë.