Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk e kishim dëgjuar më parë! Një grua detyron aeroplanin të kthehet pas

Postuar: 13/03/2019 - 22:07

Shumë prej nesh mund të kenë harruar valixhe apo diçka tjetër në aeroport.
 
Por ndodh që vetëm në filma të kemi parë që një nënë të harrojë fëmijën në aeroport.
 
I tillë është një rast i ndodhur së fundmi në një aeroport në Arabinë Saudite.
 
Një avion është kthyer mbrapsht në aeroport pasi një nënë pohoi se kishte harrur fëmijën e saj në terminal.
 
Saudi Airlines ishte nisur në fluturim nga Jeddah, Arabinë Saudite, për në Kuala Lumpur, Malajzi.
 
Por nëna u kujtua në avion se kishte lënë fëmijën në terminal dhe i kërkoi pilotëve te ktheheshin për ta marrë.
 
Piloti i kërkoi kontrollorëve të trafikut ajror dha leje për t’u kthyer në aeroport.
 
Dhe kjo çoi në vonesën e fluturimit në 45 minuta.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 15:59

Së fundmi kudo në mediat e huaja është bërë publike historia e një mjeku shqiptar që jeton në Perugia të Italisë i cili teksa ishte duke u martuar ka lënë në mes dasmën e tij për t’i dhënë ndihmën e parë një zon

Postuar: 21/05/2019 - 12:55

Pse të shqetësoheni dhe të bëni një test për koeficientin e inteligjencës kur mund ta studioni

Postuar: 21/05/2019 - 07:03

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si d

Postuar: 20/05/2019 - 23:35

Astrologët thonë se shenjat e Peshores dhe Bricjapit, janë dy shenjat që kanë lindur me fat.

Postuar: 20/05/2019 - 18:09

Një skandal me natyrë seksuale ka ndodhur një shkollë të mesme në Kolumbi.

Postuar: 20/05/2019 - 07:07

Dashi