BREAKING NEWS

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e mirë për Shqipërinë

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha u sulmua në protestë, mediat e huaja i bëjnë jehonë goditjes së liderit të PD-së

Sali Berisha u sulmua në protestë, mediat e huaja i bëjnë
x
BREAKING NEWS

Cila është lidhja e Gerti Shehut me policinë? Berisha u qëllua me grusht në protestë, Homeland Justice publikon foton me shënjestër tek koka e Ramës dhe Yuri Kim dhe bëjnë paralajmërimin ‘bombë’

Cila është lidhja e Gerti Shehut me policinë? Berisha u
x
BREAKING NEWS

“Ka probleme të shëndetit mendor”/ Goditi me grusht Sali Berishën, reagon e ëma e Gert Shehut, ja mesazhi që ka për ish-kryeministrin

“Ka probleme të shëndetit mendor”/ Goditi me grusht Sali
x
BREAKING NEWS

A është agjent krimesh dhe me çrregullime? Thyen heshtjen nëna e Gert Shehut që sulmoi Berishën dhe zbardh gjithë të vërtetën

A është agjent krimesh dhe me çrregullime? Thyen heshtjen
x
BREAKING NEWS

Kush është Gert Shehu, i riu që goditi me grusht kreun e PD-së, nga e shkuara e errët e tij tek frekuentimi i Xhamisë. Çfarë u vu re gjatë kontrollit të banesës së agresorit?

Kush është Gert Shehu, i riu që goditi me grusht kreun e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Sulmoi Berishën me grushta, policia rrethon me urgjencë shtëpinë e agresorit, fqinjët rrëfejnë të vërtetën për 31-vjeçarin

Çfarë po ndodh? Sulmoi Berishën me grushta, policia rrethon me
x

Lifestyle

"Nuk iu trembet syri"/ 3 shenjat e Horoskopit që marrin lehtësisht vendimin për divorc

"Nuk iu trembet syri"/ 3 shenjat e Horoskopit që marrin

Ndarja është gjithmonë një vendim i vështirë dhe shumica e njerëzve e përpunojnë dhe mendojnë shumë për të përpara se të ndërmarrin hapin për të vazhduar jetën pa partnerin.

Lexoni më poshtë tre shenjat e Horoskopit që ndahen lehtësisht dhe thonë lamtumirë pa u menduar shumë!

Shigjetari

Shigjetari i pavarur dhe aventurier është po aq i vështirë për t’u futur në një lidhje, po aq i lehtë për t’u larguar dhe madje pa shumë vështirësi! Kjo shenjë njihet se pëlqen të jetojë me adrenalinë, duke shijuar gjithmonë gjëra të reja. Përveç kësaj, ai nuk ka frikë nga ndryshimet, përkundrazi, shpesh i kërkon ato, sepse mërzitet dhe zhytet lehtësisht. Pra, kur ai është në një lidhje nëse nuk ndjen se po merr atë që i nevojitet dhe nëse nuk ndjen se mund të ketë lirinë për të bërë atë që dëshiron, ai do të mendojë shumë lehtë për ndarjen, pasi beqaria nuk ka për t’i munguar fare.

Ujori

Shenja e dytë që i thotë lehtësisht po një ndarjeje është Ujori gjithashtu i pavarur. Kjo shenjë dihet se nuk bën kompromise lehtë. Ai është një shpirt i lirë dhe nuk dëshiron kufizime dhe kur ndjen në një marrëdhënie që është i kufizuar atëherë mbytet dhe dëshiron të ikë. Nga ana tjetër, për shkak se janë shumë të pavarur dhe kalojnë mirë vetëm, shpesh mund të tërhiqen në vetvete dhe të largohen nga partneri dhe kjo mund të krijojë një hendek të madh në një marrëdhënie. Ata nuk lidhen lehtësisht emocionalisht me njerëzit përreth tyre dhe mbajnë gjithmonë një distancë të sigurt për të mbrojtur veten dhe për të mos lënduar. Marrëdhëniet e gjata për ta nuk janë diçka e lehtë dhe preferojnë të qëndrojnë vetëm për të ndryshuar të gjitha sa më sipër.

Gaforrja

Së fundmi, shenja që nuk prisnim të shihnim në këtë listë është Gaforrja, e cila shpesh vendos të largohet nga një lidhje pa u menduar shumë. Megjithatë, kjo ndodh për arsye të ndryshme nga ato të përmendura më sipër. Gaforrja dëshiron të ndihet gjithmonë e sigurt në një lidhje. Kërkon vazhdimisht konfirmim sepse në të kundërt fillon të ketë frikë dhe dyshime për partnerin e më pas mbyllet dhe distancohet. Nëse ai nuk ndihet i sigurt, atëherë do të preferojë të largohet sesa të lëndohet më vonë.