BREAKING NEWS

Plazhi nis nga 1 qershori, ja vendet ku do të jenë çmimet më të kripura në Shqipëri, kreu i Unioni Turistik Shqiptar shpërthen ndaj Ramës: Absurde dhe e pazbatueshme

Plazhi nis nga 1 qershori, ja vendet ku do të jenë çmimet
x

Lifestyle

Nuk ka më vend për panik dhe ankth, mësoni çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë përgjatë gjithë muajit dhjetor sipas Paolo Fox

Nuk ka më vend për panik dhe ankth, mësoni çfarë

DASHI

Në gjysmën e parë të dhjetorit, dashuria nuk ka përparësi. Ka situata shumë më të rëndësishme që duhet të zgjidhen ekonomikisht dhe në vendin e punës. Nga 15 dhjetori, dikush do të fillojë të bëjë projekte të rëndësishme. Për shembull, çiftet që kanë dashur prej kohësh të legalizojnë bashkimin e tyre mund ta bëjnë këtë. Për shumë është pak traumatike të firmosni një kontratë dashurie, kështu që duhet të mendoni shumë dhe mirë përpara se ta bëni atë, nuk duhet të ketë dyshime, vetëm siguri dhe bindje. Në punë ka një farë acarimi, disa marrëveshje mund të rishikohen ose madje të largojnë njerëzit që nuk japin siguri.

DEMI

Ekziston një dëshirë për të dashuruar, veçanërisht në dy javët e para të muajit. Në çdo rast, nuk jeni më të gatshëm të pranoni justifikime. Ndonjëherë jeni të prirur të bëni viktimën, qëllimi është të tërhiqni vëmendjen. Tani ju jeni të bindur fort për atë që dëshironi, deri në atë pikë sa të jeni të paduruar. Ju keni vendosur të riktheheni të jetoni në një mënyrë më të ekuilibruar. Ka borxhe në pjesën e parë të vitit që duhet të zgjidhen, ftesa u drejtohet kryesisht personave mbi 40 vjeç. Të rinjtë takojnë dashurinë dhe mund të humbasin mendjen për një person që kanë takuar kohët e fundit. Dhjetori sjell një përmirësim në gjendjen tuaj psikofizike, një konfirmim ose një thirrje për të parë të mirë. Kushtojini vëmendje të gjitha situatave që shfaqen në këtë muaj. Kujdes me llogaritë e shtëpisë.

BINJAKET

Dhjetori është një muaj shërimi. Eshtë koha për të dëbuar mërzinë dhe mendimet negative. Ju keni diçka të rëndësishme për të vendosur që ndikon në sferën sentimentale dhe gjithashtu atë profesionale, vendosni me mendjen dhe vullnetin tuaj. Çiftet e qëndrueshme mund të mendojnë për një projekt për vitin 2020. Në punë, askush nuk mund të bllokojë dëshirën tuaj për të bërë më shumë. Nga mesi i muajit ndjenjat bëhen edhe më të forta, madje beqarët janë vendosur në lëvizje dhe ata do të kenë sukses për të provuar emocione të forta dhe të bukura. Dhjetori shënon gjithashtu një përmirësim në gjendjen tuaj psikofizike.

GAFORRJA

Ky muaj ju sheh në dyshim për dashurinë dhe marrëdhëniet me të tjerët. Është ndoshta ajo që merrni nga një nëntor që përfundoi me tensione. Nga mesi i muajit dhjetor duhet të keni kujdes që të mos vendosni përsëri në lojë situata të caktuara për të cilat nuk ja vlen të jetoni. Në punë jeni të lodhur, shpesh ju flisni më kot dhe kjo ju demoralizon, dikush ju bllokon ose dëshiron t’ju mashtrojë. Deri në datën 17 mos shkaktoni debate nëse doni të mbani një marrëdhënie të shëndetshme. Qëndroni larg çdo konflikti që do të ishte i dëmshëm dhe i panevojshëm.

LUANI

Eshtë një muaj në të cilin duhet të luftoni, keni shumë armiq. Kujdes me situatën ekonomike, të ardhurat duhet të përdoren për të kompensuar shpenzimet. Kushdo që ka hedhur në shitje një aset do të jetë në gjendje të mbledhë por jo në dhjetor. Ekziston një gjendje acarimi që mund të ndikojë negativisht në marrëdhënien e dashurisë. Nuk është një muaj me shumë pasion, nuk ka asnjë lajm as për beqarët. Sidoqoftë, këshilla është të shikoni përreth. Shmangni debatet, është e lehtë të bini në polemika të padobishme.

VIRGJERESHA

Situatë e mirë nga pikëpamja tregtare dhe financiare. Kushdo që duhet të ndryshojë një marrëdhënie pune ose të nënshkruajë një marrëveshje do të duhet të presë një farë kohe. Ju mund të filloni të mendoni për një bashkëpunim të ri, ose të vini pas qoshes njerëzit armiqësorë që ju bllokojnë në punë. Dashuria në rikuperim falë Venusit. Beqarët mund të përjetojnë një emocion të veçantë nëse shikojnë përreth. Këto janë ditë interesante nëse duhet të bëni përshtypje një personi që ju pëlqen vërtet.

PESHORJA

Eshtë koha për të ecur përpara në punë, nuk keni pse të humbisni mundësitë që mund të lindin, ju duhet të rimerrni atë që keni humbur në muajt e fundit. Kujdes me çështjet burokratike, ligjore dhe profesionale. Beqarët mund të bëjnë takime të veçanta, veçanërisht në dhjetëditëshin e fundit të muajit. Njerëzit në çift që jetojnë në një situatë të komplikuar duhet të bëjnë zgjedhje deri në mesin e dhjetorit. Situatë kritike në vendin e punës, ka probleme me partnerët dhe bashkëpunëtorët që mund t’ju bëjnë të mbyllni disa raporte.

AKREPI

Muaj i vështirë nga pikëpamja ekonomike dhe praktike, tensione edhe në punë. Nëse ka mundësi, duhet t’i rrokni pa vonesë, por ato me siguri do të jenë falë Venusit dhe Marsit. Ekziston një ngacmim siç është përmendur tashmë në punë, por gjithashtu mund të jetë rasti për të përparuar, nëse keni ambicie për të arritur qëllime të rëndësishme edhe në studime. Një transferim i biznesit pritet deri në pranverën e vitit 2020. Tani ju po hidhni themelet për një jetë më të mirë.

SHIGJETARI

Ju keni një dëshirë të madhe për të shkëlqyer si në studime, ashtu edhe në punë. Ju mund të arrini objektivin por ka njerëz që përpiqen t’ju pengojnë, të bllokojnë ngjitjen tuaj: Unë ju ftoj të angazhoheni sepse me mbështetjen e yjeve mund të keni sukses. Historitë e dashurisë të lindura në nëntor konfirmohen mirë në dhjetor. Ata që janë martuar planifikojnë lindjen e një fëmije ose transferimin. Hapësirë ​​e madhe për emocionet, ju jeni edhe më simpatikë se zakonisht këtë muaj.

BRICJAPI

Me Venusin në aspektin pozitiv të shenjës tuaj, hidhni tutje ndjenjat dhe situatat negative që nuk keni arritur të mbyllni në të kaluarën. Vështirësitë tuaja e gjejnë origjinën e tyre në kujtimet këmbëngulëse që bllokojnë një vizion të së ardhmes. Lëreni mënajnë ankthin, sepse dhjetori sjell energji dhe një dëshirë për revansh. Tani ju doni të shkoni kundër konventave dhe të jetoni një dashuri si ëndrrat. Lajmet dhe kënaqësia nuk do të mungojnë, por nuk duhet të keni frikë ose hezitim. Kushdo që ka mbyllur një lidhje mund ta rigjejë atë ose të hapë një tjetër.

UJORI

Dhjetori ju ofron mundësinë të merrni revanshin. Tani ju jeni më mirë në një nivel psiko-fizik. Në funksion të lajmeve dhe ndryshimeve, ka diçka që ju sjell kënaqësi. Ka të ngjarë që një person që ju shqetësonte do të largohet ndërsa do bëni njohje të reja interesante. Ky muaj shënon zgjimin e dashurisë. Lajm i mirë për ata që mbyllën një lidhje në pjesën e parë të vitit, një miqësi e re mund të shndërrohet në dashuri. Kush është në çift konfirmon historinë. Nga 20 dhjetori Venusi në shenjë jep shpresa të mira. Futuni në lojë, ju duhet ta besoni nëse doni të gjeni disa njohje.

PESHQIT

Dikush nuk ka qenë mirë në nëntor dhe ka përjetuar shumë tensione, në dhjetor duhet të reagoni dhe të mos jeni më pasivë. Ndaloni diplomacinë, shpallni fort arsyet tuaja kundër atyre që janë përpjekur t’ju bllokojnë për ca kohë. Nëse një i dashur ose partner nuk ju kuptojnë, mund të jepni një ultimatum. Këtë herë jeni ju që drejtoni, që menaxhoni situata, të tjerët thjesht duhet t’ju ndjekin. Dhjetë ditët e fundit të muajit do të jenë shumë pozitive për punë dhe për pëlqimet që mund të merrni. Çështjet ligjore gjithashtu do të zgjidhen.

Më të lexuarat