BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x

Lifestyle

Nuk kushton asgjë, ky ndryshim i vogël mund ta bëjë shtëpinë tuaj më të ngrohtë

Nuk kushton asgjë, ky ndryshim i vogël mund ta bëjë

Ky truk është plotësisht falas, dhe ju duhet vetëm pak përpjekje dhe kreativitet. Çfarë duhet të bëni? Duhet të lëvizni mobiljet dhe të krijoni një “aranzhim” të ri në dhoma, sepse mobiljet e mëdha përpara radiatorit bllokojnë kalimin e ajrit të ngrohtë dhe e thithin atë duke bërë që dhoma të mos ngrohet si duhet.

Me pak fjalë, ju po ngrohni divanin dhe jo njerëzit që janë ulur në të dhe as pjesën tjetër të dhomës. “Shumë nuk e dinë se lëvizja e mobiljeve është mënyra më e thjeshtë dhe krejtësisht falas për ta bërë shtëpinë më të ngrohtë. Kështu do të kurseni edhe në faturat e energjisë elektrike”, tha një nga ekspertët.

“Divanet, tavolinat dhe raftet e librave mund të thithin nxehtësinë e radiatorit dhe ta pengojnë atë të qarkullojë nëpër dhomë. Lëvizja e mobiljeve të mëdha në mënyrë që të mos jenë para ose rreth radiatorit do të lejojë që dhomat të jenë më të ngrohta”, shtoi një tjetër.