Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk ndalonte së ankuari se donte ndenjëse pranë dritares, stjuardesa i gjen zgjidhjen ideale

Postuar: 14/11/2018 - 07:58

Punonjësit e fluturimit duhet të merren me shumë situata të pazakonta dhe të vështira në punën e tyre.Duke qenë të mbërthyer në një hapësirë ​​të mbyllur me një tufë të huajsh, mijëra milje sipër në ajër, kjo nuk është fare një punë e lehtë.

Mos të harrojmë pastaj se duhet të buzëqeshin gjithmonë dhe të jenë të sjellshëm me çdo person gjatë shërbimit të tyre.Sidoqoftë ndonjëherë të gjitha këto të mbledhura bashkë mund të venë në provë edhe durimin e njeriut më të qetë në botë.

Kështu, para një situate të tillë është vënë një stjuardesë me një pasagjer që nuk ndalonte së ankuari. Problemi i tij ishte ndenjësja , e cila nuk kishte dritare.

E ndodhur para ankesave pa pushim, vajza gjeti një zgjidhje sa të zgjuar edhe gazmore. Ajo i vizatoi një dritare pasagjerit të saj të mërzitur dhe ja ngjiti në “mur”. Kështu ai mund të shihte retë edhe qiellin.

Imazhi i postuar nga një agjenci fluturimesh në Japoni është bërë viral në rrjetet sociale.

Sipas njoftimeve, sedilja e tij nuk ishte pranë dritares, edhe pse ai kishte paguar ekstra për të pasur një pamje të qiellit. Pasagjeri i paidentifikuar thuhet se ka kërkuar që të zhvendoset në një rresht tjetër, por doli se nuk kishte asnjë vend të lirë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 07:03

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.
 
Dashi
 

Postuar: 20/02/2019 - 21:39

Një grua ishte shpallur në kërkim 18 vite më parë ndërsa trupi i saj është gjetur në frigorifer

Postuar: 20/02/2019 - 16:55

Një tortë e dekoruar në mënyrë të veçantë në një dollap frigoriferik në një dyqan pastiçerie në T

Postuar: 20/02/2019 - 16:12

Karl Lagerfeld, ikona legjendare e Chanel është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 85-vjeçare

Postuar: 20/02/2019 - 15:58

Një e mitur ka ndërruar jetë, pasi konsumoi një akullore me arra.9-vjeçarja kishte shkuar në hote

Postuar: 20/02/2019 - 14:46

Gjatë një operimi mjekët e një spitali në Korenë e Jugut i kanë nxjerrë nga barku një pacienti,

Postuar: 20/02/2019 - 14:35

Një restorant i vogël, buzë detit në Afrikën e Jugut, me gjashtë pjestarë pa trajnim zyrtar, ësht