Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk pranoi intervistën me gazetaren, arsyeja e politikanit ka çuditur botën

Postuar: 12/07/2019 - 22:00

Një gazetare në Shtetet e Bashkuara është përballur me një episod të çuditshëm në momentin që shkoi për të intervistuar politikanin Robert Foster.
 
Ky i fundit është një prej kandidatëve për Guvernator në Missisipi, dhe të gjithë ata që e kanë lexuar kanë mbetur pa fjalë kur mësuan arsyen se përse ai refuzoi të intervistohej.
 
Ai e refuzoi gazetaren për faktin se ishte grua, dhe se nuk donte që dikush ta vinte në pikëpyetje martesën e tij ose të lejonte një gazetare që ta akuzonte më vonë se nuk e kishte respektuar apo ngacmuar.
 
Gjatë një interviste për CNN, kandidati  36-vjeçar për Guvernator foli për fenë dhe theksoi se i ka premtuar gruas së tij se ai kurrë nuk do të qëndronte vetëm me dikë të gjinisë së kundërt.
 
“Unë nuk do ia lejoj vetes të vijë deri te një situatë, pas së cilës një grua mund të më akuzojë për diçka, pa qenë i pranishëm një person tjetër”, shton ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 23:45

Nëse veç keni dashur ta dini se si do të dukeni pas 30-40 viteve, atëherë tani këtë jua mundësoi aplikacioni i famshëm FaceApp.

Postuar: 18/07/2019 - 20:28

Tregohuni të kujdesshëm që gjithçka ta konsumoni në sasinë e duhur.

Postuar: 18/07/2019 - 20:20

Ngjarje të tilla janë mjaft të rralla.

Postuar: 18/07/2019 - 19:43

Një grua ka humbur jetën pasi ka rënë nga kati i nëntë i një ndërtese, ndërsa po kryente marrëd

Postuar: 18/07/2019 - 19:05

Një peshkatar ka gjetur në det një shishe që mbante brenda një letër të shkruar 50 vite më parë

Postuar: 18/07/2019 - 18:26

Kur zbuloi se e shoqja kishte të dashur, humbi toruan dhe pasi zbuloi rivalin në dashuri, mori nj

Postuar: 18/07/2019 - 18:14

Ky rast i pazakontë i një gruaje nga Britania e Madhe është bërë viral në rrjet.