BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Lifestyle

Nuk pushojnë së foluri, këto janë 3 shenjat më llafazane të horoskopit

Nuk pushojnë së foluri, këto janë 3 shenjat më

Nëse jeni shumë të shoqërueshëm, me siguri keni pasur një kohë të keqe muajt e fundit. Lidhja me miqtë dhe familjen ishte vërtet e vështirë për të gjithë, por kjo është veçanërisht e vërtetë nëse jeni dikush që ju pëlqen të bëni biseda të thella me të tjerët. Për fat të mirë, 3 shenjat më llafazane që do të lexoni më poshtë janë gjithashtu të afta për të gjetur mënyra të reja dhe krijuese për t’u lidhur me të tjerët.

Binjakët

Binjakët janë gjithmonë plot ide dhe entuziazmi i tyre për të ndarë mendimet dhe opinionet e tyre nuk përfundon. Natyra e tyre e çuditshme i bën ata të mos mërziten kurrë dhe të tjerët e kanë të lehtë të flasin me ta. Dëshira e Binjakëve për të qenë studentë të jetës, i shtyn ata të kërkojnë vazhdimisht mënyra të reja të të mësuarit, në mënyrë që ata të mos përfundojnë kurrë gjërat që kanë për të thënë. Dëshira e tyre për t’u zhytur në tema të reja dhe interesante ndonjëherë mund t’i pengojë ata të përfundojnë atë që po fillojnë, por përderisa ata mbajnë mend se çdo ide që kanë ia vlen koha dhe durimi i tyre, ajo gjithmonë do të përmbushet.

Peshorja

Të kesh Afërditën si sundimtare do të thotë për Peshoren se lidhja njerëzore është gjithçka. Disa mund t’i konsiderojnë ata si romantikë të dëshpëruar, por ata janë ende një shenjë ajri. Ata motivohen nga biseda shpirtërore, mundësisht në një hapësirë ??krijuese ose artistike. Dëshira e tyre për të qenë të arritshëm u lejon atyre të krijojnë marrëdhënie të thella dhe kuptimplota me njerëzit përreth tyre. Si një shenjë ajri e sunduar nga Afërdita, temat që ata natyrshëm duan të diskutojnë bazohen në marrëdhënie, ose duke i dhënë këshilla për takim mikut të tyre më të mirë ose duke folur me entuziazëm për personin e ri që po shohin.

Ujor

Si shenjë e lirë, humane e Horoskopit, përparësia kryesore për Ujorin është të lidhet me njerëzit që kanë të njëjtat besime dhe opinione si ata. Ndarja e pikëpamjeve të tyre me njerëz që vërtet vlerësojnë individualitetin e tyre unik është një nevojë e madhe, së bashku me përdorimin e zërit të tyre për të folur për tema që i interesojnë. Thirrja që ata ndiejnë për të bërë punë në komunitet ushqen dëshirën e tyre të lindur për të bërë marrëdhënie të qarta dhe kjo është diçka që i bën vërtet të dallohen. Dëshira e Ujorit për të përforcuar zërat e atyre që janë të detyruar të heshtin i lejon ata të marrin pjesë në diçka shumë më të madhe se ata, diçka që ka një rëndësi të madhe për ta.