BREAKING NEWS

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm për taksën ndaj Serbisë, ja çfarë u vendos dhe kur do hyjë në fuqi

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm
x

Lifestyle

Nuk u besonin syve! Policia ndaloi Batman-in dhe i sekuestroi makinën e modifikuar njësoj si e superheroit

Nuk u besonin syve! Policia ndaloi Batman-in dhe i sekuestroi makinën e

Kush i pasionuar pas filmave me superheronj nuk do ta donte një makinë si ajo e Batman-it? Ëndrrën realitet e bëri një i ri rus, i cili modifikoi automjetin e tij njësoj si Batmobil-i. Por, për këtë u fut në telashe.

Policia në Moskë ndaloi shoferin 32-vjeçar, pasi sipas tyre një gjë e tillë nuk lejohet, ngaqë shkel rregullat e sigurisë në rrugë.

“BBC-“-ja shkroi se përmasat e makinës ishin jashtë standardeve të një veture normale dhe kjo përbënte rrezik në qarkullim.

I riu rus nuk kishte dokumentet e nevojshme për drejtimin e asaj makine të modifikuar dhe as leje nga ndonjë kompani e prodhimit në vend.

Tashmë, rusi përballet me 3 akuza për lëvizjen në rrugë, duke i prerë në mes ëndrrën për të qenë superhero në rrugët e Moskës, të paktën me makinë.