BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Lifestyle

Nutricionistët zbulojnë se kur është koha ideale për të ngrënë mëngjes

Nutricionistët zbulojnë se kur është koha ideale për

Nutricionistët theksojnë se koha më e mirë për të ngrënë mëngjes është në dy orët e para të zgjimit, duke pasur parasysh se jo të gjithë janë të uritur sapo zgjohen. Ky vakt i parë, nëse e hani në kohë, do të stabilizojë sheqerin në gjak gjatë gjithë ditës.

Vetëm pas mëngjesit, i gjithë organizmi ynë do të zgjohet. Nëse stërviteni fillimisht në mëngjes, përpiquni të hani diçka të lehtë, një orë para stërvitjes. Gjithashtu duhet të hani gjithmonë diçka pas stërvitjes për t’i siguruar trupit energji të mjaftueshme.

Nëse jeni tipi i personit që nuk mund të hani herët, pini një gotë ujë kur ngriheni për të hidratuar trupin dhe më pas hani diçka të lehtë, kos ose banane. Është e rëndësishme të mos anashkaloni mëngjesin, sepse ai siguron energjinë që i nevojitet trupit për ta nisur ditën në mënyrë produktive.