Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pamje drithëruese, balena blu gjigante “viziton” sërfistët, momenti i pabesueshëm u kap nga një dron që fluturonte sipër detit: Ishte plotësisht surrealiste dhe e çmendur

Postuar: 19/11/2019 - 15:24

Një grup sërfistësh janë vizituar nga një mik i pazakontë. Gjatë stërvitjes që po zhvillonin në Dana Point në Kalifornia, grupi i sportistëve është befasuar nga një balenë vigane blu. Gjitari gjigant po notonte në hapësirën që grupi po kryente stërvitje, duke krijuar një gjendje aspak të këndshme te protagonistët.

Momenti i pabesueshëm u kap nga një dron që fluturonte sipër sipërfaqes së detit.

“Ishte plotësisht surrealiste dhe e çmendur,” tha 18-vjeçari, Payton Landaas, i cili po kontrollonte dronin.

Balena shihet që nuk ka synim për të lënduar sportistët dhe gjithçka kalon pa pasoja.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 10:38

Flasim për atmosferë festive apo jo? Nëse nuk keni vendosur ende për pemën e Krishtlindjeve në shtëpi, atëherë njihuni me çiftin të cilët kanë plot 350 të tilla.

Postuar: 12/12/2019 - 10:06

Pas 73 vjetësh, studiuesit zbuluan se si duket fundi i detit pas një shpërthimi që hodhi në ajër

Postuar: 12/12/2019 - 08:11

Një 19-vjeçare ukrainase, me banim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka vendosur të nxjerr në sh

Postuar: 12/12/2019 - 07:02

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do