Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pamjet që po i çmendin të gjithë / Bankomati fillon të nxjerrë pa pushim kartëmonedha, pronari bën veprimin e menjëhershëm

Video: 

Postuar: 12/06/2019 - 12:35

Një rrjet po qarkullon një video që tregon një ATM të Bitcoin duke i derdhura kartëmonedhat ‘lumë’.
 
Pamjet janë filmuar në një stacion të nëntokës në Londër ndërsa makineria nuk pushonte së nxjerri kartëmonedha 20 paund-ëshe.
 
Në videon e publikuar duket një burrë i “zënë ngunshtë” si dhe stafi i sigurisë që rrinë pranë bankomatit duke u munduar t’i mbajnë njerëzit larg.
 
Mendohet se burri në fjalë po bënte një tërheqje të madhe, por pasi makina filloi të nxirte para pa pushim, u shfaq menjëherë stafi i sigurisë për të parandaluar ndonjë tentativë të mundshme për vjedhje.
 
Në tokë është vendosur një çantë ndërsa ‘pronari’ i parave shihet duke i mbledhur edhe me këmbë.
 
Bitcoin Technologies, e cila ka në zotërim makinerinë, njoftoi se ATM-ja filloi t’i nxirrte kartëmonedhat pa pushim pasi burri me çantë, kishte tërhequr një shumë të madhe parsh.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 07:06

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Postuar: 25/06/2019 - 07:08

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do

Postuar: 24/06/2019 - 07:08

Ky është horoskopi për ditën e hënë, 24 qershor 2019.

Postuar: 23/06/2019 - 22:08

Një delfin ka sjellë në jetë të voglin e saj në bregun e Gjirit të Lalëzit.

Postuar: 21/06/2019 - 12:28

Sezoni i Binjakëve ishte një periudhë e vërtetë argëtimi dhe prej ditës së sotme futemi në sezoni

Postuar: 21/06/2019 - 07:05

 Dashi

Postuar: 18/06/2019 - 07:09

Ky është horoskopi për ditën e martë, 18 qershor 2019 që Noa.al sjell për ju.