BREAKING NEWS

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron për 48 pasuri: U bllokuan në kundërshtim me ...

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron
x

Lifestyle

Pamjet që po i çmendin të gjithë / Bankomati fillon të nxjerrë pa pushim kartëmonedha, pronari bën veprimin e menjëhershëm

Pamjet që po i çmendin të gjithë / Bankomati fillon
Një rrjet po qarkullon një video që tregon një ATM të Bitcoin duke i derdhura kartëmonedhat ‘lumë’.
 
Pamjet janë filmuar në një stacion të nëntokës në Londër ndërsa makineria nuk pushonte së nxjerri kartëmonedha 20 paund-ëshe.
 
Në videon e publikuar duket një burrë i “zënë ngunshtë” si dhe stafi i sigurisë që rrinë pranë bankomatit duke u munduar t’i mbajnë njerëzit larg.
 
Mendohet se burri në fjalë po bënte një tërheqje të madhe, por pasi makina filloi të nxirte para pa pushim, u shfaq menjëherë stafi i sigurisë për të parandaluar ndonjë tentativë të mundshme për vjedhje.
 
Në tokë është vendosur një çantë ndërsa ‘pronari’ i parave shihet duke i mbledhur edhe me këmbë.
 
Bitcoin Technologies, e cila ka në zotërim makinerinë, njoftoi se ATM-ja filloi t’i nxirrte kartëmonedhat pa pushim pasi burri me çantë, kishte tërhequr një shumë të madhe parsh.