BREAKING NEWS

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se çfarë pritet në ditët në vijim: Mund të ketë përmbytje masive. Ja zonat që rrezikohen

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se
x
BREAKING NEWS

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë në orët në vijim

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje 52-vjeçarin, detajet e para

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje
x
BREAKING NEWS

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me urgjencë drejt Tiranës

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me
x
BREAKING NEWS

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush është Admir Bejo? Dyshohet për hakmarrje të një tentative vrasje në 2007

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush
x
BREAKING NEWS

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në Kuçovë, çfarë thotë policia

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec, dyshohet se...

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec,
x
BREAKING NEWS

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje të reja

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje
x

Lifestyle

Para, sukses dhe dashuri, zbuloni se cila është dita juaj më me fat për muajin gusht sipas shenjës së horoskopit

Para, sukses dhe dashuri, zbuloni se cila është dita juaj më me

Dashi: 29 gusht

Chiron, një asteroid i dedikuar për shërimin e plagëve të së kaluarës, bashkohet te Demi dhe ju sjell një pasqyrë shumë të rëndësishme. Ju pret një energji jashtëzakonisht e fuqishme, e cila do t’ju lejojë të ndryshoni veten dhe mënyrën se si e perceptoni rrethinën tuaj.

Demi: 19 gusht

Pjesa e fundit e muajit ju lejon të hiqni pengesat nga rruga juaj dhe të përqendroheni në atë që dëshironi të krijoni. Do të ndjeni një dëshirë të madhe për të vepruar në përputhje me veten tuaj. 19 gushti ju sjell qartësi dhe paqe që do t’ju ndihmojë në javët në vijim.

Binjakët: 20 gusht

Sot, Marsi kalon në shenjën tuaj, duke ju dhënë dritën jeshile për diçka që dëshironi të krijoni. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të investuar më shumë energji dhe kohë në një projekt apo marrëdhënie në të cilën vërtet besoni me gjithë zemër. Nëse ndiqni veten, universi do t’ju mbështesë.

Gaforrja: 11 gusht

Hëna në Ujor do të çojë në një intimitet më të thellë me veten dhe ata që keni pranë. Shfrytëzojeni ditën duke u kujdesur për veten dhe duke vënë në plan të parë mirëqenien tuaj. Ndër të tjera, do të kuptoni edhe më mirë se çfarë keni nevojë nga të tjerët, gjë që mund t’ju ndihmojë të përmirësoni marrëdhëniet tuaja.

Luani: 11 gusht

Afërdita, planeti i dashurisë dhe bollëkut, hyn sot në shenjën tuaj. Ju keni një muaj interesant dhe magjik përpara jush dhe Venusi ju sjell më shumë mundësi të jashtëzakonshme në jetë. Kushtojini vëmendje atyre dhe përdorni ato që intuita juaj thotë se janë të përshtatshme për ju.

Virgjëresha: 4 gusht

Mërkuri lëviz në shenjën tuaj, gjë që do të ndihmojë në përmirësimin e komunikimit. Jo vetëm që do të jeni në gjendje të flisni dhe të mendoni më qartë, por do t’i kuptoni më lehtë të tjerët, gjë që do të përmirësojë ndjeshëm marrëdhëniet tuaja si në aspektin personal ashtu edhe në atë profesional.

Peshorja: 25 gusht

Në fund të muajit, Mërkuri kalon në Peshore, gjë që do t’ju japë ndjesinë se befas të gjithë po flasin gjuhën tuaj. Do të jeni më të hapur ndaj komunikimit të qartë, gjë që do të sjellë shpejt rezultate pozitive në marrëdhëniet tuaja.

Akrepi: 5 gusht

Tremujori i parë i hënës në shenjën tuaj ju sjell shumë motivim për të realizuar ëndrrat tuaja. Gjatë kësaj kohe, do të jeni më optimistë dhe më të sigurt, gjë që është një mundësi e shkëlqyer për të trajtuar gjithçka që dëshironi të arrini vërtet.

Shigjetari: 11 gusht

Hëna në Ujor ju lejon të komunikoni më qartë. Do të jetë më e lehtë për ju të dëgjoni të tjerët dhe falë shprehjes së qartë mund t’u transmetoni një mesazh të saktë të tjerëve. Por mos harroni të dëgjoni veten dhe të ndiqni dëshirat dhe nevojat tuaja.

Bricjapi: 25 gusht

Mërkuri në Peshore ju sjell një sërë ndryshimesh pozitive në karrierë dhe financa. Kjo ditë është një mundësi e shkëlqyer për të menduar për atë që dëshironi të bëni vërtet dhe për të ecur pa frikë drejt arritjes së qëllimeve që doni. Mbroni veten dhe jepini vetes jetën që meritoni.

Ujori: 11 gusht

Hëna në Ujor është një mundësi e shkëlqyer për vetë-reflektim. Mendoni për qëllimet tuaja dhe se si mund t’i arrini ato dhe nëse ndonjë prej tyre mund të ketë nevojë të ndryshohet. Lëreni diçka që nuk ju nevojitet më dhe hiqni qafe pengesat që ju bllokuan rrugën në gjysmën e parë të vitit.

Peshqit: 24 gusht

Urani retrogradë në Dem do të ndikojë në komunikimin tuaj dhe do t’ju lejojë të shprehni në mënyrë krijuese atë që ndjen shpirti juaj. Gjatë kësaj kohe, do të jeni edhe më të kuptueshëm për të tjerët si dhe veten, gjë që do t’jua bëjë më të lehtë të merrni atë që ju nevojitet.