BREAKING NEWS

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në Kombinat: Të thellohet hetimi!

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në
x

Lifestyle

Parashikimi i horoskopit për muajin qershor, astrologia Meri zbulon surprizat që kanë rezervuar yjet për ne: Kjo është shenja më e favorizuar!

Parashikimi i horoskopit për muajin qershor, astrologia Meri zbulon

E ftuar në emisionin “Rreze Dielli” astrologia Meri Gjini ka bërë parashikimin e yjeve për të gjitha shenjat për muajin qershor. Ajo ka thënë se ky do të jetë një muaj më i mirë se muaji që sapo lamë pas. Këtë muaj do të kemi disa eklipse, që do të fillojnë me datë 21 qershor, ku vendi i nisjes do të jetë nga Gaforrja.

Parashikimi për çdo shenjë është si më poshtë:

 Dashi: Lëvizjet konkrete, të mëdha do të jenë të prekshme pas datës 29 qershor,marsi do të qëndrojë gjatë aty, në këto momente duhet të vazhdojnë të flasin, të sqarojnë, të vendosin pikat mbi I, në punët konkrete personale, kjo periudhë do të zhvillojë iniciativat personale, do të dlin fitimtar ndërsa pjesa tjetër do të ndien disforik nga data 9 deri në datën 23, kanë vështirësi të fokusohen tek të tjerët. Por shuma totale do të rezultojë një muaj produktiv’’ thotw astrologia Meri Gjini.

Demi: ‘’Një muaj që do të ketë pak të vështirë për të qëndruar besnikë në axhendë, pak devijim tek pjesa e programi të tyre, eklipset do të ndikojnë tek të lindurit në ditët e para të shenjës, këto nuk duhet të mbështeten shumë në axhendën e tyre, është e vetmja disfori që do të sjellë qershori, këto nuk duhet të mbështeten shumë në axhendën e tyre, është e vetmja disfori që do të sjelli qershori nga data 5 deri në 21 qershor, në pjesën e jetës personale, do të këtë pikëpyetje por përgjithësisht muaji do të jetë pozitiv.

Binjakët: Kjo shenjë ka dy cështje të rëndësishme këtë muaj: E para janë cështjet bankare, të rregullojnë cështjet bankare në axhendën e tyre në fazën e parë të muajit. Cështja e dytë është jeta personale, sepse Venusi do të jetë në të kundërt të tyre deri në fund të korrikut, kjo ka të bëjë me grindjet apo pikëpyetjet nga cështje që do të impenjohen, të ulin intonacionet, do tu jepet mundësia shumë shpejt.

Gaforrja: ‘’Kanë mërkurin me vete gjithë muajin, por kjo do të bëjë që pavarësisht seriozitetit të të menduarit, diskutimet e shumta që do të bëjmë, duhet të diskutojnë çfarë është e qartë, e prekshme dhe praktike kanë një tendencë për të qenë me emotivë seç duhet, do të kenë tendencë për të nxjerrë sekretet e tyre por pjesa tjetër duhet të tregohen të kujdesshëm për të mos i treguar ato. Mërkuri do të ndikojë në këtë gjë. Qershori do një formë serioziteti. Planetët do të kenë sytë tek ju, disa për rikuperime, disa për rikorigjime, pra është për t’ju ndihmuar dhe jo për t’ju penguar.

Luani: ‘’ Luani duhet të bëjë një riorganizim të çështjeve të punës dhe të karrierës. Ky muaj do të risjellë dhe njëherë problemet në fund të dimrit, për ata që nuk i kanë zgjidhur këto probleme. Pra janë çështje të paraorganizmit dhe çështje të besdishme me fizikun e tyre, që do të kthehen sërish për riorganizim, mund të vijnë nga çështje shumë të thjeshta se mund ta kenë tepruar me brumrat dhe kripërat, por do të vijnë me shpërblime goxha të mira.

Virgjëresha: ‘’Për këtë shenjë raportet njerëzore do të bëjnë rivendosje, rikuperime ridiskutime , pra raportet njerëzore është kryefjala e këtij muaji për këto shenja. Por ekonomia e tyre nuk do të preket drejtpërdrejtë, disa do të kenë korrigjme të datës apo të strukturave të vogla, data 24-25 qershor deri në 12 korrik, do të kenë mundësinë për të futur të ardhura në xhepin e tyre’’ .

Peshorja: Këtë muaj, luhatjet e humorit dhe mënyrës se si ndihen në raportet personale është problematika e tyre. 19 qershor dhe deri në fund të korrikut do të ketë vendosje të forta në karrierë dhe cështje pozitive. Për cështje të pronosisë nuk ka periudhë më të mirë, për të marrë atë cka duan, kështu që dhuhet të shfytëzojnë për të zgjidhur dhe rregulluar këto cështje. Edhe peshorja do ta mbyllë mirë qershorin.

Akrepi :Akrepi duket se është shenja më e favorizuar për muajin qershor por jo vetëm pasi edhe për korrikun pritet e njëjta gjë thotë astrologia Meri Gjini. E vetmja disfavor sipas saj, është se kjo shenjë do të ketë mungesë të ideve, ata duhet të pyesin të tjerët për ide, t’i marrin me vete dhe t’i vendosin në zbatim.

Shigjetari: Duke qenë se eklipsi hënë ndodh në boshtin e tyre, jam e sigurtë që edhe pasiguritë e ekonomisë do të jenë pikëpyetjet e kohës. Me ekonominë dhe karrierën do të kenë zhvillime fantastike nnga data 19 deri në 29.

 Bricjapi: Që të kenë një muaj të qetë duhet të dalin nga vetja e tyre. 2 eklipset janë në boshtin e saj, duhet të përballen me cështje që do të suprizojnë.

 Ujori: Dy cështje ka kjo shenjë këtë muaj. Konfuziteti ose zhgënjimi që sjell raporti me njerëzit, për arsye që nuk I gjen në një fazë të mirë me xhepin e tyre dhe e dyta kujdesi.

 Peshqit: Ky eshte nje muaj I mire, për kreditë dhe duhet të informohen për cështjet e ekonomise se tyre.