Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas largimit nga ekrani, çfarë ka ndodhur me Aida Shtinon?

Postuar: 19/04/2017 - 22:07

Aida Shtino, pas mbylljes së emisionit të saj investigative, “Njerëz të Humbur”, një emision që ka bërë shumë zemra bashkë, pas vitesh e vitesh të humbura, ka zgjedhur të rrijë larg vëmendjes mediatike. Pavarësisht sukseseve, Shtino është larguar prej gati dy vjetësh nga ekrani. Marrëveshja e saj për të risjellë “Njerëz të Humbur” në “Ora News” dështoi, por pas asaj, gazetarja e njohur nuk bëri asnjë tentativë tjetër për t’iu rikthyer ekranit.

Por çfarë ka ndodhur me Aida Shtinon gjatë kësaj kohe? Moderatorja ka qëndruar larg vëmendjes mediatike, duke refuzuar çdo përpjekje të gazetarëve për të marrë përgjigje prej saj mbi projektet e ardhshme. Gazetarja, e cila vetëm pak kohë më parë u përball me divorcin i është përkushtuar djalit të saj adoleshent, Brendon, me të cilin siç ka treguar më herët Aida, ka një marrëdhënie shumë të veçantë.

Sa i takon karrierës, gazetarja bëri një tentativë për t’u përfshirë në politikë, madje ka marrë edhe një ofertë nga PDIU-ja për t’u bërë pjesë e saj, ofertë për të cilën gazetarja ende nuk ka dhënë ndonjë deklaratë zyrtare.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 14

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2017 - 22:55

Një përbindësh i lashtë deti ka jetuar në të njëjtën kohë me dinosaurët rreth 130 milionë vjet më parë, njoftonin dje shkencëtarët rusë, pas studimit të fosileve të gjetura.

Postuar: 25/05/2017 - 21:56

Adoleshentët që kanë tendencë për të gënjyer, kishin më shumë tendenca për të nisur përdorimin e alkoolit në moshë të vogël, tregonte një studim  ri, i cili shtonte se mbik

Postuar: 25/05/2017 - 21:32

Nëse qumështi i ngrohtë, dushi apo leximi i librit nuk jua sjell gjumin, atëherë ka edhe një teknikë tjetër që ia vlen ta provoni.

Postuar: 25/05/2017 - 21:26

Edhe mes atyre që e quajnë veten përdorues të rrallë dhe jo të varur të kokainës, sinjalet tregojnë se konsumi i drogës ka lidhje me lëshime më të shpeshta dopamine në zonën e t

Postuar: 25/05/2017 - 15:35

Truri i njeriut është i programuar për të mbajtur mend më gjatë ndjenjat pozitive, ndërsa ato negative mundohet t’i fshijë sa më shpejt.

Postuar: 24/05/2017 - 13:43

Disa njerëz e kanë tejet të vështirë procesin e tu zgjuarit nga gjumi në mëngjes, e veçanërisht ata të cilët vikendet i kalojnë duke qëndruar të shtrirë.

Postuar: 23/05/2017 - 22:05

Shkencëtarët kanë zbuluar së fundmi se hungërimi dhe “kënga” e gorillave gjatë të ngrënit është një paralajmërim që askush të mos i shqetësojë gjatë vaktit të tyre.