BREAKING NEWS

“Ka për ta parë qirje Qirjako Micotaqis”/ Nuk përmbahet Artan Hoxha, i bën kërkesën e papritur kryeministrit Rama për situatën në Kakavijë: Pse, vetëm greket i ha COVID-19?!

“Ka për ta parë qirje Qirjako Micotaqis”/ Nuk
x

Lifestyle

Pasionet e fshehta të Pablo Escobarit, zbulohen detaje nga jeta mes femrave dhe fiksimi i tij më i madh/ Si u gjetën letrat e grave që i ofronin vajzat e tyre për seks me bosin e drogës

Pasionet e fshehta të Pablo Escobarit, zbulohen detaje nga jeta mes femrave

Mediat e huaja së fundmi kanë shkruar për njeriun më të famshëm të drogës, Pablo Escobar, veprimet e të cilit kanë bërë bujë në të gjithë botën.  Mediat janë bazuar në një libër që i është kushtuar ish-bosit të drogës, teksa thuhet se ai ishte i fiksuar pas lodrave të  seksit dhe  banjave luksoze. Ndërsa në libër njerëzit që i kanë qëndruar pranë  shpjegojnë se ai përveç lodrave të seksit mbante edhe rroba e veshje femrash.

Dy ekstreme të liderit të kokainës ishin biznesi i drogës e vrasjet dhe pasioni i tij i fshehtë për seksin.

Kujtojmë që ai  ndër vite fitonte shuma të konsiderueshëm parash si dhe bënte qindra vrasje pa pikën e mëshirës.

Mbretërimi prej vitesh i terrorit Escobar erdhi në një fund të përgjakshëm, kur u qëllua për vdekje nga policia dhe ushtarët në dhjetor të vitit 1993.

Dy nga agjentët federale amerikanë që ndihmuan autoritetet kolumbiane për të gjetur Escobar, i cili në atë kohë ishte një nga burrat më të pasur në botë, kanë shkruar një libër që përfshin detaje personale në lidhje me ligjin.

Steve Murphy dhe Javier F. Peña ishin agjentë të DEA-as të dërguar në Kolumbi për të ndihmuar qeverinë të fuste kartelin Medellin, i cili kishte dërguar me shumë kokainë në Shtetet e Bashkuara çdo vit.

Në librin e tyre ata përshkruajnë të ashtuquajturin “burg” që bosi i drogës e ndërtoi vetë, e më pas u dorëzua pranë autoriteteve kolumbiane në 1991. 

Gjatë kohës që ai  ishte në burg u pa që ishte i fiksuar me pastërtinë në banjo. Në zyrën e Escobar, agjentët gjetën rroba me dantellë për femra  dhe lodra seksi, përfshirë vibratorët, të gjithë të rregulluar në një dollap, në koshin e plehrave u panë letra nga gra që i ofronin vajzat e tyre për seks me bosin e drogës, si edhe udhëzime se si të mirëmbaheshin pëllumbat. Qeveria kolumbiane nuk ishte në gjendje të ndalonte Escobarin, i cili iu jepte ryshfet oficerëve të policisë dhe zyrtarëve të lartë të zbatimit të ligjit ndërsa kërcënonte këdo që  i zinte rrugën atij. Sa më shumë përpjekje që bënin autoritetet kolumbiane për të shkatërruar Escobar, aq më shumë dhunë e vrasje kryente ai në vend./Dailymail