BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Lifestyle

Për ta paraja është gjithçka në jetë, këto janë materialistët më të mëdhenj të Horoskopit

Për ta paraja është gjithçka në jetë, këto

Disa njerëzve u pëlqejnë shumë paratë dhe të shpenzojnë shumë. Frytet e punës së tyre janë më të rëndësishme për ta se për këdo tjetër dhe përpiqen t’i shumojnë sa më shumë. Ja cilat janë tre shenjat e zodiakut që shquhen si materialistët më të mëdhenj.

Demi

Demat i vlerësojnë jashtëzakonisht paratë. Ata punojnë aq shumë për t’i fituar ato dhe kur fitojnë mjaftueshëm, u pëlqen ta trajtojnë veten me luks. Edhe pse janë gjithmonë të gatshëm për të ndihmuar, Demit nuk u pëlqen t’u japin para të tjerëve. Gabimi i tyre më i madh është se ndonjëherë ata përpiqen të blejnë lumturinë e tyre, e cila është shumë afatshkurtër.

Luani

Njerëzit e lindur nën shenjën e Luanit ëndërrojnë pasuri që në fëmijëri. Ata gjithmonë blejnë dhe investojnë në më të mirën dhe u pëlqen të jetojnë në anën e lartë. Por kur vjen puna te fitimi i parave, nuk e kanë të vështirë të bëjnë disa punë për të pasur gjithçka që duan. Ata janë shumë ambiciozë dhe hedonistë të mëdhenj, gjë që u pëlqen ta theksojnë.

Bricjapi

Bricjapët vlerësojnë paratë dhe gjithçka që zotërojnë më shumë se çdo gjë. Ata janë shumë punëtorë dhe të gatshëm të bëjnë gjithçka për të arritur ëndrrat e tyre. Megjithatë, Bricjapët vuajnë nga i njëjti problem si Demi. Duke blerë rroba dhe të gjitha llojet e gjërave të vogla të panevojshme, ata përpiqen të maskojnë disa probleme dhe të bëjnë veten të lumtur në një mënyrë krejtësisht të gabuar.