Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përdoreni parfumin si profesionist:Ja tre zonat ku zgjat më shumë

Postuar: 18/10/2018 - 17:20

 Në zonën prapa veshëve dhe kyçeve të dorës

Blerja e një parfumi të shtrenjtë nuk e siguron suksesin në jetëgjatësinë e aromës!
 
Njësoj sikurse me një kostum të mirë, edhe parfumin duhet ta dini ta përdorni mirë – të paktën kështu thonë profesionistët e kësaj çështje.
 
Kur nuk dini ta përdorni parfumin e preferuar, ju vetëm e harxhoni kot pa e marrë efektin që e dëshironi.
 
Në fakt, ju mund t’i frikësoni edhe njerëzit afër jush me aromën tuaj.
 
Ku duhet ta aplikoni parfumin që të keni efektin e dëshiruar?
 
Në zonën prapa veshëve dhe kyçeve të dorës
 
Në këto zona, enët e gjakut janë vërtet afër sipërfaqes së lëkurës, ndërkaq pulsi dhe temperatura do ta ndihmojnë aromën të shpërndahet.
 
Në flokë
 
Është fakt i njohur mirë se flokët e ruajnë aromën falë teksturës që kanë. Sidoqoftë, ju duhet t’i mbani mend disa truqe: parfumet që përmbajnë alkool i thajnë flokët, prandaj në vend se ta aplikoni direkt në flokët, parfumet e tilla spërkatni në furçë të flokëve para se ta përdorni.
 
Në pjesën e pasme të qafës
 
Kjo ndoshta është zona më e “fuqishme”: e mban aromën më gjatë sesa zonat tjera!
 
Në pjesën ku lakohet bërryli
 
Ekspertët e parfumit thonë se kjo është zonë më e përshtatshme sesa qafa apo kyçi i dorës. Kushtoni vëmendje faktit se lëkura në këtë zonë është shumë e butë, prandaj ka pak më shumë rrezik të keni reaksion alergjik si pasojë e përbërësve të parfumit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 23:26

Një shi meteorësh pritet të jenë të dukshëm gjatë gjithë natës mbrëmjen e sotme. Sipas shkencëtarëve shiu i meteorëve i njohur si ‘Leonid’, pritet të pushtojë qiellin pas orës 12:00 të natës.

Postuar: 17/11/2018 - 22:18

Një serial i njohur rus për fëmijë është akuzuar së fundmi se është pjesë e fushatës së propaga

Postuar: 17/11/2018 - 22:06

Dita e diel parashikohet të jetë fantastike për 4 shenja Horoskopi.

Postuar: 17/11/2018 - 22:00

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë n

Postuar: 17/11/2018 - 21:54

Për ju që besoni në disa supersticione, ja disa gjëra që duhet të mbani në çantën tuaj që t&rsquo

Postuar: 17/11/2018 - 21:32

Sipas hulumtimeve, 55% e meshkujve asnjëherë nuk ia kanë gjetur pikën G partneres – dhe 36%

Postuar: 17/11/2018 - 21:13

Mesatarisht vlerësohet se një britanik mund të bëjë seks rreth 5,778 herë para se të vdes.