BREAKING NEWS

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në shtëpi, zbardhen detaje të reja për arrestimin e zyrtarit të lartë në Elbasan, publikohet FOTOJA dhe EMRI. Dalin pamjet

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve politikë, i biri jep lajmin e hidhur: Një muaj pasi kaloi Covid-19, pësoi komplikacion të rëndë në ...

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve
x
BREAKING NEWS

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21 Janarin”, prova e dëshmi të reja për 4 vrasjet, Berisha pritet të merret në pyetje nga prokurorët e SPAK

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21
x
BREAKING NEWS

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit, aleatët i kthejnë kurrizin, foltorja kundër bashkimit me LSI për mesazhin e keq të bllokut 700 mijë euro

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit,
x
BREAKING NEWS

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim vizitë blic në Gjykatën e Lartë para zgjedhjes së emrave të rinj

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim Bashën: Zgjidh o Berishën o SHBA

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim
x
BREAKING NEWS

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga gara kandidati i njohur, ja çfarë ka ndodhur

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x

Lifestyle

Përgatituni! Këto janë tre shenjat që i pret një 2022-sh i vështirë

Përgatituni! Këto janë tre shenjat që i pret një

Peshorja

2022-shi është ‘Viti juaj i së Vërtetës’. Ju tentoni t’i fshihni ndjenjat tuaja pas një maske të fshehtësisë dhe intelektit, por nga fundi i 2021 deri më 29 janar, nuk mund të bëni asgjë përveçse të përballeni me njerëzit dhe mënyrat e jetesës nga e kaluara.

Të shtiresh sikur je në rregull nuk të ndihmon më. Keqkomunikimi do të jetë një dukuri të zakonshme gjatë gjithë vitit. Jini shumë të qëllimshëm për të thënë të vërtetën, sepse fjalët tuaja mund dhe do të keqinterpretohen lehtësisht. Do të ndiheni të trazuar dhe të paqëndrueshëm nga 29 prilli deri më 8 tetor. Ndërsa retrogradi i Mërkurit shkakton kryesisht probleme në botën materiale. Me shumë mundësi do të ndiheni të pavend dhe do ta gjeni veten duke vënë në dyshim qëllimin tuaj – thjesht përpiquni ta përballoni atë. Do të kalojë dhe sfidat e vitit 2022 do t’ju çojnë drejt së vërtetës dhe një 2023-shi të pabesueshëm.

Luani

Përgatituni për ‘Vitin e shqetësimit’, Luan. 2022-shi do t’ju kthejë përmbysë, do të shkundë botën tuaj dhe do t’ju mësojë se mund t’i rezistoni edhe më shumë shqetësimeve sesa mendoni. 2022-shi do të jetë padyshim i vështirë për ju, por jo më kot. Detyra juaj është të mësoheni me gjithçka që përballeni. Të katër eklipset e këtij viti (që do të ndodhin më 30 prill, 16 maj, 25 tetor dhe 8 nëntor) ju ëvnë para shqetësimeve, por njëherësh përballe energjive për të sjellë ndryshime të jashtëzakonshme. Ju nuk jeni ai lloj personi që ju pëlqen të ndaleni, por në vitin 2022, do të duhet të mësoheni me këtë gjë.

Ujori

Ujori, 2022 është ‘Viti juaj i Mirëkuptimit’. Do mendoni për: ndërtimin e shtëpisë, krijimin e familjes, ndryshimin e karrierës gjatë një viti që ka të ngjarë të jetë i ndërlikuar për të lundruar. Me të gjitha eklipset e vitit 2022 që veprojnë kundër jush, do të pengoheni të arrini qëllimet tuaja. Do reagoni në mënyrë agresive dhe emocionale. Përdorini përvojat e këtij viti për të kultivuar një kuptim më të mirë të betejave të të tjerëve dhe t’i ktheni ato ndjenja të thella në veprim për mirë. Do t’ia dalësh, Ujor!