Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pesë shenjat e horoskopit që do t'ju lënë të prisni gjithmone, nuk janë asnjëherë në kohë

Postuar: 18/03/2018 - 14:39

Dashi 
Dashi është gjithmonë i zënë me diçka, në çdo moment. Nëse i hidhni një sy axhendës së tyre, është e mbushur plot me takime, evente, udhëtime etj. Kështu që kur thonë sa të zënë janë, nuk gënjejnë aspak. Ajo që të çudit më shumë tek ta është se e gjejnë kohën të bëjnë gjithçka edhe pse të lenë të presësh ndonjëherë shumë, shumë gjatë në atë pikë sa betohesh se nuk do planifikosh një takim të dytë me ta.
Binjakët 
Ndryshe nga Dashi, Binjakët kanë arsye të tjera. Duke qenë se kjo shenjë e ka të vështirë të marrë vendime, është gjithmonë në dilemë se çfarë të veshë, si t’i mbajë flokët, kë çantë të zgjedhë. Nëse nisni një debat me ta se pse vijnë kaq me vonesë, përgatituni për luftë, pasi nuk do e pranojnë asnjëherë fajin. Ata e dinë shumë mirë se kanë një problem të madh me korrektësinë, por nuk venë asnjëherë mend. Kështu që pjesa tjetër duhet të mësohet, pasi nuk ka një rrugë të mesme.

Gaforrja
Gaforret janë ata tipa njerëzish që do zgjohen herët, do vendosin nja 10 alarme para, do kenë gati çdo gjë dhe përsëri do jenë me vonesë. Kjo sepse mendojnë se kanë gjithë kohën e botës dhe shpërqëndrohen me gjëra pa rëndësi.
Luani 
Luani është gjithmonë vonë pasi kalon shumë kohë para pasqyrës duke admiruar veten (bëjmë shaka). Në fakt si Dashi, edhe Luani ka shumë plane gjatë ditës sa ndonjëherë vendos dy takime në të njëjtën orë.

Shigjetari 
Jeta e shigjetarëve është plot me aventura kështu që nuk iu bëhet vonë nëse janë me vonesë për gjërat e rëndësishme. Për ta jeta duhet marrë lehta dhe koha nuk ekziston, është thjesht një iluzion. Shpeshherë ama, e ka punën pisk vetëm prej natyrës së tyre të shkujdesur.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/04/2018 - 21:12

Një person, i cili ka lindur 23 vite më parë, e ka kaluar jetën e tij brenda trupit të një fëmije vetëm 11 kilogramë dhe i paaftë për të ecur apo për të folur.

Postuar: 26/04/2018 - 21:12

Gjumi është mjaft i rëndësishëm për shëndetin e njeriut dhe ndikon në gjithë aktivitetin e tij.

Postuar: 26/04/2018 - 21:10

Gjithashtu ësht mbrojtës kundër dhimbjes dhe stresit, si dhe ndihmon gjumin

Postuar: 26/04/2018 - 21:03

Nëse keni zgjedhur zemrën me numër 1

Jeni të lumtur kur takoni dikë të rëndësishëm

Postuar: 26/04/2018 - 20:28

Me një veprim të thjeshtë mund ta ndalni lemzën

Nuk iu pushon lemza? Zgjidhja ndodhet në fytyrën tuaj.

Postuar: 26/04/2018 - 17:42

Shegët nuk janë vetëm për t’u konsumuar, por mund të përdoren edhe si produkt bukurie.

Postuar: 26/04/2018 - 16:40

Norvegjia po ndërton hotelin e parë në botë me të ashtuquajturën energji pozitive pranë malit Almifjelet në veri të vendit.