Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Peshkatari gjen letrën e vjetër brenda shishes që kishte 50 vite që endej në det (FOTO)

Postuar: 18/07/2019 - 19:05

Një peshkatar ka gjetur në det një shishe që mbante brenda një letër të shkruar 50 vite më parë.
 
Pra, shishja kishte plot 50 vite që endej në det. Ajo u gjend nga peshkatari Paul Elliot dhe i biri i tij, pranë brigjeve të Australisë.
 
Shishja mendohet të ketë qenë e hedhur në oqean gjatë një udhëtimi me anije nga 13-vjeçari Paulo Glimore në 1969.
 
Për të parë se çfarë ishte shkruar në letër, babë e bir e thyen shishen dhe panë se çfarë ishte shkruar nga Glimore përpara 50 vitesh.
 
Ai tregonte për udhëtimin me anije nga jugu në perëndim të Australisë.
 
Peshkatari Elliot tha se po kërkonte autorin, i cili e përshkruante  veten në shënim si një djalë 13-vjeçar anglez duke udhëtuar në një anije përgjatë bregut jugor australian nga Fremantle në Melburn.
 
Mesazhi më i vjetër i gjetur në det deri më tani është shkruar vjet më parë dhe është gjetur në një plazh në perëndim të Australisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 23:16

Thonë që dashuria lind nga stomaku, por as seksi nuk mund t’i shpëtojë grackave të tij sidomos nëse përpara takimit pasionant me partnerin/partneren tuaj abuzoni me disa ushqime të caktuara.

Postuar: 25/08/2019 - 23:11

Të gjithë kanë një rutinë të tyren të zakonshme kur bëhet fjalë për t’u përgatitur për sesk

Postuar: 25/08/2019 - 22:59

Një 20-vjeçare ka nisur një romancë të fshehtë me burrin e tezes së saj, i cili është 40 vjeç.

Postuar: 25/08/2019 - 22:47

“Mbrëmë vendosa pambuk në vesh duke menduar se më kishte hyrë ujë.

Postuar: 25/08/2019 - 22:31

Një ngjarje tepër tragjike ka ndodhur në Teksas të SHBA-së, ku një çift të rinjsh kanë humbur j

Postuar: 25/08/2019 - 21:47

Edhe pse ishte në lidhje me motrës e saj, 27-vjeçari nuk e përmbajti veten dhe bëri seks me të.

Postuar: 25/08/2019 - 20:47

Pleshtat, milingonat dhe buburrecat janë dëmtuesit e zakonshëm të familjes.