Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pëson incidentin e rëndë/ Furça e dhëmbëve “shkaktare” që 5 vjeçarja mund të ketë probleme me të folurit, çfarë ka ndodhur me vogëlushen?

Postuar: 20/11/2019 - 10:16

Një vajzë 5 vjeçe ka pësuar një incident, derisa ishte duke pastruar dhëmbët e saj. Celeste Gravenmeier, ishte duke kërcyer mbi shtrat dhe të njëjtën kohë edhe duke pastruar dhëmbët, dhe kështu brusha i shkaktoi një vrimë brenda fytit të saj, shkruan Daily Mail.

 

Injury: An inch-wide puncture wound in the throat of five-year-old Celeste Gravenmeier after she fell off her bed with her toothbrush still in her mouth

Babai i saj Mitchell Gravenmeier, nga West Valley City, duhej ta nxitonte atë për në spital.

 

Recovering: Celeste Gravenmeier, five, in hospital after falling while brushing her teeth and puncturing an inch-wide hole in her throat

Pas kësaj 5 vjeçarja iu nënshtrua një operacioni për më shumë se dy orë. Vajza e vogël tani po rikuperohet, por ka mbetur ‘e frikësuar’ për të larë dhëmbët dhe mund të përballet me probleme të të folurit në të ardhmen.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 13:29

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë?

Postuar: 13/12/2019 - 09:32

Jo të paktë janë ata njerëz që besojnë tek besëtytnitë dhe çdo gjë që iu lidh në jetë e lidhin me

Postuar: 13/12/2019 - 09:16

Një djalosh shqiptar nga Gjilani ka bërë një gjest të rrallë.

Postuar: 13/12/2019 - 07:57

Disa persona janë krejt të pandjeshëm, kur bëhet fjalë për t’i dhënë fund një lidhje edhe p

Postuar: 13/12/2019 - 07:03

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do

Postuar: 12/12/2019 - 23:56

Një 43-vjeçar ka tentuar të gënjejë instruktorin me qëllim që të merrte provimin e patentës për n