BREAKING NEWS

Zbardhen 36 provat e PS kundër Ilir Metës, më 20 korrik raporti për shkarkimin e presidentit shkon për votim në seancë plenare, ja detajet

Zbardhen 36 provat e PS kundër Ilir Metës, më 20 korrik raporti
x

Lifestyle

Pëson incidentin e rëndë/ Furça e dhëmbëve “shkaktare” që 5 vjeçarja mund të ketë probleme me të folurit, çfarë ka ndodhur me vogëlushen?

Pëson incidentin e rëndë/ Furça e dhëmbëve

Një vajzë 5 vjeçe ka pësuar një incident, derisa ishte duke pastruar dhëmbët e saj. Celeste Gravenmeier, ishte duke kërcyer mbi shtrat dhe të njëjtën kohë edhe duke pastruar dhëmbët, dhe kështu brusha i shkaktoi një vrimë brenda fytit të saj, shkruan Daily Mail.

 

Injury: An inch-wide puncture wound in the throat of five-year-old Celeste Gravenmeier after she fell off her bed with her toothbrush still in her mouth

Babai i saj Mitchell Gravenmeier, nga West Valley City, duhej ta nxitonte atë për në spital.

 

Recovering: Celeste Gravenmeier, five, in hospital after falling while brushing her teeth and puncturing an inch-wide hole in her throat

Pas kësaj 5 vjeçarja iu nënshtrua një operacioni për më shumë se dy orë. Vajza e vogël tani po rikuperohet, por ka mbetur ‘e frikësuar’ për të larë dhëmbët dhe mund të përballet me probleme të të folurit në të ardhmen.