Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pitoni gjigant del nga muri në shtëpi, tmerron familjen (VIDEO)

Postuar: 20/09/2019 - 22:48

Një familje përjetoi tmerr teksa në murin e banesës ku jetojnë, një gjarpër piton, me përmasa gjigante, kishte arritur të depërtonte dhe kishte ngecur mes dy muresh, duke rrezikuar që t’i sulmonte.

Në videon e mëposhtme, shikoni momentet dramatike kur disa njerëz çajnë murin e jashtëm dhe më tej atë të brendshëm, për të larguar që andej, gjarprin me fuqi të lartë helmuese.

E gjitha ndodhi në Chachoensao, Tajlandë, raporton noa.al duke cituar mediat vendase.

Burri 66-vjeçar, Somsak Wongwharasin, tregoi sot se u shokua dhe tmerrua njëkohësisht nga zbulimi i frikshëm në kuzhinën e shtëpisë.

Ai thirri për ndihmë dhe disa njerëz, përfshirë një ekspert për kapjen e gjarpërinjve, mbërritën duke shkatërruar muret dhe nxjerrë që andej pitonin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 11:42

Sipas një gazete belge, kryetari i bashkisë së Charleroi në Belgjikë, Paul Magnette, ka urdhëruar policinë bashkiake që të mos ekzekutonin një urdhër dëbimi për një familje shqiptare.

Postuar: 23/10/2019 - 10:48

Një asteroid pritet të kalojë pranë tokës dhe mund të shihet me ndihmën e një teleskopi të vogël

Postuar: 21/10/2019 - 15:50

Një në çdo dy shtëpi banohet nga vetëm një person në Berlin, kryeqytetin e Gjermanisë.Shumë shoqa

Postuar: 21/10/2019 - 11:42

Njihuni me parashikimin e astrologut të famshëm italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjen