Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pjesa më e madhe e burrave dhe grave kanë pasur këtë aksident të turpshëm gjatë seksit

Postuar: 18/10/2018 - 12:58

Seksi duhet të jetë i pëlqyeshëm, por mund të jetë gjithashtu një çështje e vështirë dhe e turpshme.

Ndërrimi i pozicioneve seksuale mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për ta mbajtur shkëndijën të gjallë në dhomën e gjumit, por gjithashtu mund të çojë në aksidente.

Në fakt, një studim i kohëve të fundit nga Superdrug zbuloi aksidentet në dhoma gjumi janë më të zakonshme se sa mund ta kuptosh.

Pothuajse të gjithë (99%) e pjesëmarrësve thanë se kishin hasur në ndonjë lloj fatkeqësie dhe forma më e shpeshtë e fatkeqësisë ishte të ulte kokën me partnerin.

45% e burrave dhe grave thanë se kanë rënë nga shtrati gjatë aktit të tyre seksual.

Ndoshta më befasisht, 13% e burrave dhe grave thanë se kishin “urinuar aksidentalisht” gjatë seksit.

Megjithëse derdhja e parakohshme është relativisht e zakonshme – afërsisht 4 në 10 burra përjetojnë probleme të ejakulimit në një fazë të jetës së tyre – shumë e gjejnë adresimin e kësaj çështjeje me partnerët e tyre të pakëndshëm.

Pjesëmarrësit thanë se ata i shmangen disa pozicioneve të seksit në një përpjekje për të braktisur aksidentet apo skenarët e tjerë.

Nga ata që u ankuan, 29% thanë se iu shmangën stilit 69 duke u përballur pasi hasën probleme me një përpjekje të mëparshme.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 09:15

 Në botë ekzistojnë shumë ligje të çuditshme, të cilat zbatohen për shkak të detyrimit ndaj shtetit. Këto ligje përfshijnë edhe shoferët, të cilët në situata të ndryshme marrin dënime të ndryshme.

Postuar: 16/11/2018 - 23:42

Adoleshentët janë duke i vënë vetes zjarrin në përpjekje të dëshpëruara për të gjetur famë në int

Postuar: 16/11/2018 - 22:57

Vendi mesdhetar që pritet t’i zërë vendin Japonisë për jetëgjatësinë më të lartë në botë

Postuar: 16/11/2018 - 22:39

Edhe çiftet më të apasionuar shpejtë ose vonë ndeshen me problemin e rutinës seksuale në dhomën e

Postuar: 16/11/2018 - 22:33

Këto imazhe mahnitëse janë marrë në momentin kur një vullkan shpërthen në një top të zjarrtë në

Postuar: 16/11/2018 - 21:40

Një baba zemërthyer ka treguar se si u zgjua për ta gjetur “princeshën  tij të bukur&r