BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Lifestyle

Po e juaja cila është? Njihuni me ditën më me fat për secilën shenjë të horoskopit

Po e juaja cila është? Njihuni me ditën më me fat për

A jeni ndjerë ndonjëherë sikur disa ditë të javës janë thjesht më të mira se të tjerat? A jeni habitur shpesh se si një ditë ndiheni në gjendjen tuaj më të mirë dhe të nesërmen gjërat prishen?Nëse përgjigja është po, astrologjia mund të ketë një shpjegim se pse ndiheni kështu.

Ndërsa horoskopi juaj mund të zbulojë shumë për shëndetin, pasurinë dhe marrëdhënien tuaj, ai gjithashtu mund t’ju tregojë se cila ditë është më me fat për ju! Për të ditur më shumë, lexoni më poshtë:

Dashi dhe Akrepi

Si Dashi ashtu edhe Akrepi udhëhiqen nga planeti Mars. Të njohur për impulset e tyre, ata të dy janë shumë të ngjashëm dhe e komplimentojnë njëri-tjetrin në shumë mënyra. Thënë kështu, të dyja këto shenja të zodiakut ndajnë të martën si ditën më me fat të javës, e cila është gjithashtu dita e përsosur për të filluar punën për plane dhe projekte të reja, pas një fundjave të gjatë relaksuese..

Demi dhe Peshorja

Për Demi dhe Peshoret, E Premtja është dita juaj me fat. Të sunduar nga planeti i dashurisë Venus, të dy ndajnë disa tipare të përbashkëta dhe i japin përparësi stabilitetit, ekuilibrit dhe sigurisë. Ndërsa Demi mund ta shfrytëzojë këtë ditë për të menduar për ide të ndryshme, Peshoret mund të marrin pak kohë nga puna dhe të përqendrohen tek shoqëria.

Binjakët dhe Virgjëresha

Njerëzit që i përkasin këtyre shenjave të zodiakut ka të ngjarë të kalojnë një kohë të mirë dhe produktive ditën e mërkurë. Si Binjakët ashtu edhe Virgjëresha drejtohen nga planeti Mërkur, i cili është planeti i ideve dhe i komunikimit. Kjo është dita kur jeni më efikas.

Gaforrja

E sunduar nga Hëna, Gaforrja ndihet më mirë ditën e hënë. Pas një fundjave të gjatë dhe relaksuese, ka të ngjarë të ndiheni gati për të marrë përsëri kontrollin. Është dita kur ndiheni më energjik dhe i keni të gjitha planet në rregull.

Luani

Luani drejtohet nga Dielli. Prandaj, e diela është dita kur mund të shkëlqeni më shumë. Ju jeni më aktivët dhe produktivët në këtë ditë, duke pastruar të gjitha problemet e javës së kaluar dhe duke vendosur objektiva të reja për javën e ardhshme.

Shigjetari dhe Peshqit

Për sa i përket Shigjetarit dhe Peshqve – të dy të sunduar nga planeti Jupiter – E Enjtja është dita juaj e lulëzimit.  Kjo ditë ju jep kohë për të reflektuar për atë që keni bërë tashmë dhe për të korrigjuar të nesërmen, në mënyrë që të keni një fundjavë të mrekullueshme dhe të relaksuar.

Bricjapi dhe Ujori

Si Bricjapi ashtu edhe Ujori drejtohen nga planeti Saturn, prandaj ndajnë disa tipare të përbashkëta duke përfshirë të qenit të disiplinuar dhe të vendosur. Një gjë tjetër që ndajnë dy shenjat e horoskopit është dita e tyre më me fat, e shtuna! Duke qenë se të dyja aftësitë tuaja organizative janë të mahnitshme, kjo është dita kur përfundoni të gjithë punën tuaj, pa lënë vend për gabime.