BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Lifestyle

Po ju a bëni pjesë? Njihuni me katër shenjat e Horoskopit që nuk kërkojnë kurrë falje

Po ju a bëni pjesë? Njihuni me katër shenjat e Horoskopit që

Nga njëra anë, ka njerëz që nuk e kanë problem të pranojnë se kanë gabuar dhe madje janë të gatshëm të kërkojnë falje për këtë. Nga ana tjetër, janë të gjithë të tjerët. E dini kujt i referohem: Ata djem që jo vetëm që nuk do ta pranojnë mundësinë që e kanë gabim, por edhe mund të përpiqen t’ju çmendin.

Dhe siç ndodh shpesh me tipare të ndryshme të personalitetit, shenja e zodiakut mund të jetë një tregues i mirë nëse një falje vjen lehtë, më e vështirë ose thjesht kurrë. Lexoni për të zbuluar se cilat shenja të zodiakut zakonisht nuk mësojnë kurrë të kërkojnë falje.

Virgjëresha

Nëse flasim për shenja që nuk kërkojnë kurrë falje, Virgjëreshat vijnë në krye të listës. Këta tipa perfeksionistë rrallë pëlqejnë mënyrat e njerëzve të tjerë. Në fakt, ata kurrë nuk pëlqejnë asnjë mënyrë tjetër përveç tyre. Dhe duke qenë se askush nuk mund të jetë më i mirë se një Virgjëreshë, sigurisht që ata nuk ia dalin shumë mirë me kritikat. Virgjëreshat kalojnë një përjetësi në mënyrë që të përfundojnë në përsosmëri çdo gjë që u është caktuar. Prandaj, çdo mosmiratim është i papranueshëm. Meqenëse ata kanë standarde tepër të larta në çdo kontekst, nuk u pëlqen të kritikohen nga njerëz që nuk i përmbushin standardet e tyre të përsosmërisë.

Akrepi

Nëse ndonjëherë kapni një Akrep duke kërkuar falje, shënoni datën dhe regjistrojeni në çdo mënyrë që të mundeni, sepse ata janë gjithashtu një nga shenjat që nuk kërkojnë kurrë falje. Çdo gjë që sfidon fuqinë e tyre bëhet automatikisht një kërcënim për Akrepat. Ata janë të mendimit dhe shpesh hiper-të pavarur. Ata refuzojnë t’u imponohen mendimet e të tjerëve dhe nuk “dhurojnë”. Përveç kësaj, ata janë shumë të mirë në manipulimin e atyre që i rrethojnë, kështu që ata mund të kalojnë lehtësisht nga dhunuesit në viktima. T’i thuash një Akrepi se kishte gabuar është e pamundur.

Luani

Kur flasim për shenja që nuk kërkojnë kurrë falje, duhet të përfshijmë shenjën me egon më të madhe. Luanët janë të njohur për natyrën e tyre egoiste dhe nuk vlerësojnë askënd që pyet se sa të shkëlqyer janë në gjithçka. Edhe kur bëjnë diçka të gabuar ose kur pranojnë se kanë bërë diçka të gabuar, ata nuk mund të kërkojnë kurrë falje. Megjithatë, mund të prisni një gjest vullneti të mirë prej tyre. Por kjo është më e mira për të cilën mund të shpresoni.

Ujori

Edhe pse dikush do të priste që Ujorët të jenë të hapur ndaj kritikave, realiteti është krejt ndryshe. Është shumë e rrallë të shohësh këtë shenjë duke kërkuar falje. E rrallë, por jo e pamundur. Ata reagojnë ndryshe kur u thonë se e kanë gabim, ndryshe nga Luani apo Virgjëresha. Ujori thjesht do ju injorojë. Ata thjesht duhet të detyrohen të shohin pamjen e madhe përpara se të kuptojnë gabimet e tyre. Paç fat!