BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x

Lifestyle

Po JU e gjeni dot veten? Të kënaqur me gjithçka që kanë, cilat janë shenjat e Horoskopit me më pak ambicie

Po JU e gjeni dot veten? Të kënaqur me gjithçka që

Për të arritur gjëra të rëndësishme ose unike në jetën tuaj, duhet të keni vendosmëri, të merrni qëllime, të jeni aktivë dhe natyrisht të keni ëndrra dhe ambicie të mëdha. Të gjithë këta elementë mungojnë në katër shenjat e Horoskopit që do t’i përmendim pak më poshtë, pasi më tepër kërkojnë të kenë kokën të qetë dhe të mos stresohen.

VIRGJËRESHA

Ne fillojmë me Virgjëreshën, e cila edhe pse është një shenjë e punës së madhe dhe vëmendjes ndaj detajeve, nuk ka në të elemente të tilla si konkurrenca, vendosmëria dhe ambicia. Është e përshtatshme për të që të kryejë urdhra dhe të mos japë, ndërsa ajo harxhon kohën e saj duke u përpjekur të përsosë atë që ndërmerr, në vend që të merret me mënyrën se si do të ngjitet në majë ose të arrijë diçka “më të madhe” si ide dhe qëllim.

PESHORJA

Ju nuk e quani Peshoren vetëm ambicioze. Asaj i pëlqen komoditeti, qetësia, siguria dhe dëshiron të kalojë një kohë të mirë. Ajo përqendrohet në shijimin e jetës dhe nuk është aspak konkurrues. Ajo punon në jetën e tij bazuar në nevojat e saj për çdo periudhë, por përgjithësisht synimi i saj është në nivele të moderuara. Ajo është e lezetshme, diplomatike dhe simpatike, por nuk ndjek asnjë majat.

SHIGJETARI

Shigjetari është shenja me ambicien më të vogël nga të gjitha! Ai është një person spontan, optimist, i sinqertë, liberal dhe mendjehapur. Ai nuk bën asnjë përpjekje për të “ngjitur” lart ose për të arritur shumë në jetën e tij. Qëllimet e tij janë kryesisht shpirtërore dhe ai dëshiron të jetojë përvoja përmes udhëtimeve dhe njohjeve. Ambicioz apo karrierist ju nuk e quani atë asgjë.

PESHQIT

Peshqit kanë shumë fakte të mira. Ai është krijues, ka dhembshuri, është bujar dhe shumë emocional. Të gjitha këto nuk janë elemente që do ta ndihmojnë atë të arrijë lart dhe e vërteta është se ai nuk e dëshiron aspak, sepse nuk i intereson maja. Ai dëshiron të jetë i lumtur dhe i lumtur me atë që ka dhe të jetojë çdo moment në flluskën rozë që ka bërë për të “humbur” dhe për t’u çlodhur.