BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Lifestyle

Po ju e gjeni veten? 5 shenjat e Horoskopit që janë kolegët idealë, me fat ata që ndajnë punën dhe zyrën me ta

Po ju e gjeni veten? 5 shenjat e Horoskopit që janë kolegët

Të gjithë duam të kemi një vend pune të shëndetshëm dhe mjedisi ynë i punës është një komponent kyç i çdo mjedisi pune. Në fund të fundit, njerëzit me të cilët punojmë në baza ditore kanë një ndikim të madh në kulturën tonë, produktivitetin, efektivitetin e ekipit dhe mirëqenien e përgjithshme profesionale. Ashtu si me shumë aspekte të identitetit tonë, shoqëria mund të jetë e rrënjosur në tabelën tonë të lindjes astrologjike. 

Pra, cilat shenja të zodiakut fitojnë titullin e kolegut më të mirë? Më poshtë po hedhim një vështrim në 5 shenjat e zodiakut që i bëjnë kolegët idealë.

Shenjat e horoskopit që janë kolegë idealë

Gaforrja

Si një koleg i Gaforres, ai është personi që kujdeset për ju në zyrë. Ai është i investuar emocionalisht në mirëqenien e të tjerëve dhe ndihet më mirë për punën e tij kur është në gjendje të njohë ndikimin pozitiv që ka në jetën e atyre që e rrethojnë. Gaforret bëjnë edhe menaxherë fantastikë. Empatia që ata tregojnë nxit aftësinë e tyre për të mbështetur efektivisht anëtarët e ekipit të tyre në çdo nivel.

Demi

I durueshëm, i besueshëm dhe i qëndrueshëm, një koleg Demi ndihmon në mbështetjen e projekteve të reja. E udhëhequr nga Venusi, planeti i dashurisë, bukurisë dhe parave, kjo shenjë ka shije të shkëlqyer dhe gjithmonë ka një sy për cilësi. Demi janë kolegë idealë, sepse kuptojnë se si të ruajnë standarde të qëndrueshme, të larta dhe të ndërtojnë një ndjenjë luksi dhe sigurie, në çdo hapësirë ??profesionale që gjejnë veten.

Virgjëresha

Gjithmonë duke i kushtuar vëmendje edhe detajeve më të vogla, Virgjëresha tjetër nuk do t’i bëjë kurrë gjërat përgjysmë. Virgjëreshat janë metodike dhe të kujdesshme në procesin dhe vendimet e tyre, që do të thotë se ata marrin parasysh çdo detaj përpara se të vazhdojnë. Kjo mund të jetë e vështirë në vendin e punës për shenjat e tjera që priren të lëvizin më shpejt. Por një Virgjëreshë ka aftësinë për të bërë të gjithë ekipin të tërhiqet dhe të shqyrtojë çdo çështje për ndonjë lëshim ose gabim.

Peshorja

Peshoret janë kolegë të shkëlqyer pasi janë të matur, të sjellshëm, simpatikë dhe sjellin një sens të mprehtë biznesi në punën e tyre. Një Peshore, ai është punëtor dhe shumë inteligjent, i ndershëm dhe shumë produktiv. Ata gjithashtu nuk janë llafazan, por punëtorë me një kod të shkëlqyer etik, gjithmonë duke treguar drejtimin e duhur.

Bricjapi

Bricjapët njihen si shenja më kokëfortë e zodiakut. Nuk ka një person në një zyrë që të mos jetë i impresionuar, edhe nëse nuk do ta pranojë, me nxitjen, vendosmërinë dhe zgjidhjet praktike. Ata preferojnë të mbajnë një profil të ulët, t’i kryejnë gjërat dhe të punojnë drejt qëllimit të tyre të ardhshëm të madh, profesional.