BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Lifestyle

Po ju, jetoni në shkuarën? Njihuni me 3 shenjat më nostalgjike të horoskopit

Po ju, jetoni në shkuarën? Njihuni me 3 shenjat më

Disa janë për pak çaste, e ndërsa të tjerë s’bëjnë dot asnjë hap pa e përfshirë. Sigurisht edhe këtu ka “dorë” astrologjia! Ka disa shenja që ndonëse përpiqen ta fshehin, praktikisht jetojnë në të shkuarën.

Gaforrja

Kjo shenjë kaq emocionale është vazhdimisht duke lundruar nëpër kujtimet e të shkuarës dhe veçanërisht ato të fëmijërisë. Gaforrja udhëhiqet nga Hëna e cila herë pas here i “shtyn” të reflektojnë mbi kujtimet që përfshijnë familjen e tyre të vjetër apo atë të renë. Ata mbajnë mend çdo gjë dhe si një shenjë që në mënyrë konstante kërkon qëndrueshmëri emocionale, kanë një lidhje shumë të veçantë më kujtimet. Mund të kthehen në fëmijë të vegjël kur flasin për kohët e shkuara e të lumtura me të dashurit e tyre.


Akrepi

Jo rrallë herë ata e gjejnë veten emocionalisht të ngecur në të shkuarën. Pavarësisht se nuk e ndajnë me të tjerët, brenda guackës së tyre mund të gjeni gjithçka! Njerëzit e kësaj shenje nuk harrojnë asgjë nga e shkuara dhe janë në vazhdimësi duke përsëritur kujtimet e vjetra. Disa prej tyre kanë tendencën t’i romanticizojnë eksperiencat e dhimbshme, prandaj ndodh jo rrallë ta gjejnë veten të zhytur mes kujtimeve të hidhura.


Peshqit

Endërrimtarët e zodiakut janë gjithashtu më nostalgjikët! Ata gjejnë paqe kur imagjinata e tyre shkon tek ditët e shkuara pasi kjo i ndihmon të arratisen nga realiteti. Ndonjëherë e çojnë nostalgjinë në një tjetër nivel dhe janë eksperta t’i bëjnë kujtimet shumë herë më të bukura nga ç’kanë qenë vërtet. Iluzioni është shoku i tyre i ngushtë.