Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Po mblidhte kërpudha në pyll, ja si e pëson ky burrë nga ariu

Postuar: 21/10/2018 - 13:17

Kinezi Tan Haundiang ishte duke mbledhur kërpudha kur u sulmua nga një ari gjigand. Ai kishte arritur ta rrëzon tri herë në tokë burrin, por Tan pas 10 minutave luftë me të arriti të ikë. Megjithatë, vetëm atëherë e kuptoi se mënyra e vetme që të shpëtojë nga ariu ishte të hidhej nga një shkëmb i lartë.

Ai u lëndua në kokë dhe pjesë tjera të trupit, dhe në total bëri mbi 100 “qepje”. “Aty ishte një ari gjigant dhe të vegjlit. Dy prej tyre po qëndronin në një pemë, kurse i madhi kërceu mbi mua.

Fillova të vrapoj dhe bërtas si i çmendur, megjithatë ai më zuri”, ka deklaruar Haundiang. Por, kur arriti në skaj të shkëmbit i tha vetes: Por, kur arriti në skaj të shkëmbit i tha vetes: “Nëse nuk kërcej, sigurisht se do të më mbyt. Por, nëse i mbijetoj kërcimit, do të jem njeriu më me fat”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 20:53

Tifozët skocezë të cilët kanë nisur të vijnë në Tiranë që prej të mërkurës për ndeshjen e të shtunës  mes dy kombëtareve, përveç paraqitjes së tyre sportive gjithashtu do të dhurojnë 5 mijë paund për fëmijët me

Postuar: 15/11/2018 - 20:47

Dhimbjet menstruale janë rezultat i kontraksioneve të mitrës, për të çliruar substancat që kanë u

Postuar: 15/11/2018 - 20:21

Shoferi i një kompanie postale në SHBA për fat arriti të që pikasë në kohë diçka mes gjetheve.&nb

Postuar: 15/11/2018 - 19:16

Jeta si kjo në Tokë ndoshta është shumë më rrallë dhe më e çmuar sesa mendohej më parë.

Postuar: 15/11/2018 - 19:08

Një nga tiparet më të veçanta është ai që quhet referenca e zhvendosur, pra aftësia për të folu

Postuar: 15/11/2018 - 19:05

Legjenda thotë: Besohet se çdo shtëpi ka gjarprin e vet. Ata si rëndom, janë të qetë.

Postuar: 15/11/2018 - 18:43

Tradhtia është tabu në shumicën e lidhjeve, por një grua e cila brengoset se a po e tradhton burr