Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Po shëtisnin në oborr dhe diçka u tërhoqi vëmendjen, kur e panë nga afër s’u besonin syve (FOTO)

Postuar: 18/07/2019 - 18:05

Ka gjëra në jetë që duken të destinuara për ne. Një çift amerikan ka pasur ditën e tyre më me fat, kur gjetën diçka që do të ndryshonte pjesën tjetër të jetës së tyre.

Çifti ishte duke ecur me qenin e tyre në oborrin e shtëpisë, kur papritmas ata vënë re diçka të çuditshme në tokë. Me ndihmën e një shkopi, ata u përpoqën për të nxjerrë në dritë atë që dukej të ishte një kanaçe e vjetër dhe e ndryshkur.

Duke hequr objektin, panë se ajo përmbante diçka brenda, por ishte e gjitha e mbuluar me dhe. Për habinë e tyre, ata zbuluan se ajo që ishte brenda nuk ishte asgjë më shumë se sa monedha ari.

Me nxitim, ata shkuan në oborr dhe filluan të gërmonin në afërsi të së njëjtit vend. Përfundimisht ata gjetën tetë kanaçe që përmbanin më shumë se një total prej 1427 monedha ari. Çifti mori monedhat, dhe i dërgoi te një ekspert, i cili përcaktoi se copat datonin nga fundi i shekullit të nëntëmbëdhjetë dhe aktualisht kanë një vlerë prej gati 30.000 $.

Çifti, i cili zgjodhi të mbetet anonim, është i gatshëm të shesë monedhat për mbledhësit, dhe thuhet se mund të marrin deri në 10 milionë. 90 për qind e monedhave do të shitet në faqen Amazon, ndërsa pjesa tjetër, do të shitet privatisht.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 23:26

Nëse keni vështirësi për të arritur orgazmën ose thjesht doni të rrisni dëshirën seksuale, mund ta bëni shumë mirë këtë me ushqime”, shpjegon Dr.

Postuar: 22/08/2019 - 23:03

Rex Wood është mashkulli që ka arritur të çojë në shtrat më shumë se 100 femra, prandaj le të the

Postuar: 22/08/2019 - 21:36

Spërkasni me pak alkool nën mbulesat e krevatit dhe do të mbeteni pa fjalë, me atë që do të zbulo

Postuar: 22/08/2019 - 21:03

Gjashtë persona të moshës 62 deri në 85 janë arrestuar pasi oficerët e policisë hynë në pyll duke

Postuar: 22/08/2019 - 20:55

Nishanët janë diçka shumë e zakonshme. Pothuajse të gjithë ne kemi nga një të tillë.

Postuar: 22/08/2019 - 20:34

Kur është fjala për seksin, të gjithë ndoshta i bëjnë të njëjtën pyetje vetes, por rrallë e thonë

Postuar: 22/08/2019 - 20:07

Një adoleshente rumune e cili dyshohet se ka shitur virgjërinë e saj në internet, ka pohuar se hi