BREAKING NEWS

Paralajmëroi publikimin e fakteve të reja për grushtin e shtetit, Meta ‘godet’ Kuvendin dhe fut në lojë edhe SOROS-in: Mashtrime skandaloze...

Paralajmëroi publikimin e fakteve të reja për grushtin e shtetit,
x

Lifestyle

Populli i internetit ushqehet me sfida, një e re po bën namin dhe ka lindur si një lojë

Populli i internetit ushqehet me sfida, një e re po bën namin dhe ka

Një ushtar amerikan, pa e kuptuar, ka lançuar një sfidë të re në rrjetet sociale. Jayson Deland publikoi një video në “TikTok”, ku filmon veten para një pasqyre ndërsa kthen dorën pa e lëvizur pulsin.

Videoja është bërë virale në internet, duke arritur rreth 15 milionë shikime dhe mijëra persona e kanë imituar, duke tentuar të fitonin sfidën dhe duke postuar filmimin “online”.

“Provova rastësisht ta bëja lojën, m’u duk interesante dhe e hodha videon, sepse mendova që të gjithë duhet ta provonin”, -deklaroi Deland në mediet sociale. “Nuk e prisja kurrë që do të shndërrohej në sfidë në internet”.