Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pretendon se ka udhëtuar në kohë, jep paralajmërimin e fortë: Një luftë e ashpër e pret njerëzimin

Postuar: 18/11/2018 - 16:40

Një udhëtar i cili pretendon se ka udhëtuar në kohë ka paralajmëruar për një luftë të tmerrshme e shkatërruese mes njerëzve dhe robotëve.

Mike, udhëtari i kohës madje solli një pjesë të një robot që ai pretendon ta ketë marrë me duart e tij si provë e misioneve të tij fantastike në vitin 3700.

Ai tregoi rreth udhëtimeve të tij aspak të zakonta në një intervistë me Apex TV, një kanal në Youtube is specializuar në aktivitete paranormale dhe teori të çuditshme. Kanali numëron më shumë se 800,000 abonentë.

Mike, i cili është me prejardhje greke, ka lindur në Francë dhe ka jetuar atje derisa u bë 14 vjeç, përpara se të shkonte në Kanada.

Pikërisht në Kanada ai thotë se filloi të interesohej për shkencën dhe përfundoi duke punuar në një vend të quajtur Laboratori i Sigurt Kombëtar i Kanadasë në moshën 18 vjeçare, ku ai pretendon të jetë përfshirë në "shumë operacione sekrete.”

Ai tregon:

Ne ishim duke bërë eksperimente me makinën e kohës, dërguam shumë grupe dhe udhëtime të vetme në të ardhmen, unë isha përfshirë në grupe dhe udhëtova me ta. Ne ishim duke udhëtuar në vite të rastësishme, por objektivi ynë kryesor ishte viti 3700.”

Ai tha se e vizitoi vitin 3700 rreth 18 herë. Sipas tij, në atë vit ai pa lloje të ndryshme të robotëve, disa prej të cilëve ishin "vetëm makina" dhe të tjerë të cilët kishin një "sistem operativ individual të inteligjencës artificiale".

Disa robotë të avancuar kishin fytyrë dhe trup me një "ngjyrë sintetike", e cila i bënte ata të dukeshin si njerëz.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 21:53

Marrëdhëniet seksuale varet në gjendjen emocionale dhe në personin që ndodhet në anën tjetër të krevatit. Doni të dini nëse jeni pjesë e më të çmendurave?

Postuar: 26/05/2019 - 12:50

Në Londër ndodhet ndoshta lokali më i pazakontë në botë.

Postuar: 26/05/2019 - 08:26

Dashi – Ju mund të dëshironi të keni liri sot.

Postuar: 25/05/2019 - 23:57

Nëse nuk ke patur fat në marrëdhëniet e tua të dashurisë, kjo mbase ka të bëjë me faktin se ende

Postuar: 25/05/2019 - 11:29

Që kur u ndava nga bashkëshorti, nisa të kisha një lidhje me një koleg të martuar.

Postuar: 24/05/2019 - 21:15

 Meri Shehu në parashikimin e saj për shenjat e horoskopit ka treguar se për një nga shenjat

Postuar: 24/05/2019 - 09:13

ktorja e filmave për të rritur, Esperanza Gomez ka ndarë disa këshilla për meshkujt që duan të