BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x
BREAKING NEWS

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë Toptani përballë Ismail Qemalit

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë
x

Lifestyle

"Projektet e reja të punës ju interesojnë shumë, jini të qetë", parashikimi i yjeve për ju sot

"Projektet e reja të punës ju interesojnë shumë, jini

Dashi
Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill
Të shtunën projektet e reja të punës ju interesojnë shumë. Çdo gjë që ka lindur tani, ose ka lindur në fillim të vitit, në fakt nuk do t'ju sjellë stabilitetin dhe konfirmimin që ju nevojitet vërtet. Por më mirë se asgjë.

Demi
Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Të shtunën normalisht keni një racionalitet të caktuar që ju shtyn të merrni vendime të sakta. Zakonisht nuk hidhesh në gjëra pa u menduar. Nëse ju duhet të angazhoheni për diçka, mendoni për të dhe mendoni përsëri. Për disa prej jush po vijnë ndryshime të rëndësishme si nga pikëpamja sentimentale ashtu edhe nga ana e punës.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor
Në këto orë jeni në humor të keq, fundjava që po nis do ju shohë në rënie. Pavarësisht kësaj, është e vështirë për ju të ndiheni plotësisht joaktiv. Mund të filloni sërish nëse keni vuajtur nga probleme fizike pranverën e kaluar.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik
Në këtë periudhë të vitit do të keni përballë Saturnin i cili do të tentojë t'ju vërë në vështirësi. Por mos u shqetësoni, do t'ia dilni. Ju nuk jeni 100 për qind të kënaqur me punën tuaj, por pavarësisht gjithçkaje do të arrini të arrini rezultate të mira.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht
Ju po shikoni përreth dhe po vlerësoni gjithçka që ju rrethon në një mënyrë më objektive dhe më të kujdesshme. E keni kuptuar që diçka po ndryshon rreth jush. Përfitoni nga këto ndryshime!

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator
Këtë fundjavë do t'ju duhet t'i organizoni mirë angazhimet tuaja. Angazhimet e shumta. Nëse dikush ju ka mashtruar ose ka përfituar nga ju, së shpejti do t'ju duhet të përballeni dhe ta zgjidhni problemin. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të shikoni të ardhmen me entuziazëm.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Në këtë periudhë jeni paksa shumë nervoze. Me siguri jeni duke pritur për të bërë gjëra të mëdha, ose keni marrë përsipër eksperienca të reja pune që ju kanë nervozuar mjaft. Mundohuni të qëndroni të qetë sa më shumë që të jetë e mundur.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Kjo është një periudhë shumë krijuese për ju gjatë së cilës mund të arrini suksese të vogla apo të mëdha. Edhe nga pikëpamja ekonomike, nëse po trajtoni disa negociata në lidhje me një biznes, mund të vijnë lajme të mira.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor
Ju keni forcë dhe vendosmëri të madhe. Jeni më të mbrojtur, megjithëse është më mirë të mos jeni kurrë shumë të çmendur dhe të shqetësuar. Nëse ka një rrugë të mesme, mos prisni që të tjerët të propozojnë, por lëvizni veten.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar
Të shtunën herë pas here duhet t'i jepni vetes një pushim dhe të gjeni pak më shumë qetësi. Përdoreni këtë fundjavë për të pushuar dhe rikuperuar energjinë e humbur.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt
Javët e fundit nuk i keni arritur objektivat, kjo ju bën të ndiheni nervozë. Në dashuri mund të ketë tensione, qëndroni të qetë dhe mos nxitoni në përgjigjen e pyetjeve të rëndësishme.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars
Shmangni ndryshimet drastike dhe pranoni gjithashtu këshillat e një personi të besuar dhe ekspert. Përkushtimi juaj po ju çon në arritjen e objektivave të dëshiruara.