BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Lifestyle

Pse aplikacioni i motit ndikon keq në gjendjen tuaj shpirtërore?

Pse aplikacioni i motit ndikon keq në gjendjen tuaj shpirtërore?

Për shumë njerëz, ky muaj i vitit shoqërohet me një ndryshim të ndjeshëm negativ të humorit. Mirëpo, ka edhe diçka tjetër që ndikon në humorin tuaj: Moti dhe aplikacioni ku ju e kontrolloni vazhdimisht kohën se si do të jetë.

Pse moti ndikon kaq shumë në gjendjen tonë shpirtërore?

Aplikacioni ndikon, sepse ka raste që e ekzagjeron qëllimisht probabilitetin e reshjeve kur është i ulët.

Kjo për shkak të stimujve të njëanshëm: Nëse jepet probabiliteti i ulët i saktë i reshjeve, shikuesit mund ta interpretojnë parashikimin sikur të mos ketë ndonjë mundësi të shiut dhe pastaj të mërziten nëse bën shi.

Pra, aplikacionet që keni të instaluara në celularë nuk janë shumë të sakta dhe me shumë gjasë ndikojnë edhe jo mirë në gjendjen tuaj shpirtërore.