BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Lifestyle

Pse beqarët priren të kërkojnë për një partner/e gjatë dimrit

Pse beqarët priren të kërkojnë për një partner/e

Një teori po qarkullon në rrjetet sociale: në dimër, ka një tendencë për të kërkuar një partner/e. Mendohet se muajt e ftohtë të vjeshtës dhe dimrit na nxisin për t'u përfshirë në një marrëdhënie romantike, pse?

Kërkimi për një partner mund të ketë arsye të ndryshme. Së pari, temperaturat e ftohta dhe ditët më të shkurtra shpesh i shtyjnë njerëzit të kalojnë më shumë kohë brenda, duke kërkuar ngrohtësi dhe shoqëri. Së dyti, festat e fundvitit krijojnë një atmosferë të favorshme për takime. Disa mund të ndiejnë dëshirë më të fortë për të ndarë momente dhe intimitet gjatë këtij sezoni dhe afrimi i Vitit të Ri mund të bëjë që njerëzit të reflektojnë më shumë, duke përfshirë edhe fushën e marrëdhënieve romantike!

Cilat janë cilësitë që beqarët kërkojnë nga një partner në dimër?

Një studim i fundit i kryer nga faqja e takimeve Meetic hedh dritë mbi dëshirat dhe pritshmëritë e beqarëve. Ndër cilësitë që konsiderohen të rëndësishme janë: sinqeriteti dhe ndershmëria si parësore për shumicën e të anketuarve (55%), ndërsa respekti përfaqëson 38% të votave.

Sipas një sondazhi të publikuar në seeking.com, katër cilësitë më të kërkuara të një partneri gjatë sezonit të dimrit janë: ndershmëria, mirësia, butësia dhe humori.
Interesante që seksi nuk renditet ndër cilësitë kryesore të kërkuara.