Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pse burrat e martuar tradhtojnë dhe bien në dashuri me gratë e tjera? Më poshtë keni përgjigjen që do ju ndryshojë jetën

Postuar: 12/09/2018 - 15:31

Duket se së fundmi të gjithë jemi më të informuar në lidhje me ekyistencën e lidhjeve jashtëmartesore. Kjo temë dikur ka qenë tabu, ose më mirë të themi shumë pak e diskutuar. Por pse tradhtojnë burrat?

Thuhet se tradhtia është trend ndër burrat e pasur. Kemi frikë se nuk është trend vetëm për këta burra, sepse mund të ndodhë me çdo burrë. Tradhëtitë janë diçka e zakonshme mes çifteve.

Zakonisht fillon si flirt i pafajshëm, e aty këtu prekje “pa dashje” . Burrat janë pak të pakontrolluar kur vjen fjala tek shoqëria me gra dhe nuk e njohin limitin.

Gratë nga ana tjetër tentojnë ti falin gjërat e vogla, si një përqafimin apo puthjen me një grua tjetër. Por kur gjërat nuk mbarojnë aty dhe shkojnë në një marrdhënie emocionale ato e dinë se martesëa i ka ardhur fundi.

Pse burrat e martuar tradhëtojnë dhe bien në dashuri me gratë e tjera?
Ka shumë arsye, derisa ka shumë lloje burrash, por top tre arsyet janë, seksi, kërkojnë të gjejnë dashurië e vërtetë ose kërkojnë të provojnë se sa vlen marrdhënia e tyre. Surpriza më e madhë është se edhe burrat e lumtur në martesat e tyre tradhëtojnë.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 2. Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2018 - 21:06

Matja e inteligjencës ka bërë që shumë studiues të merren me hulumtime dhe studime pët të gjetur një instrumet të saktë për matjen. Ka disa gjëra që i karakterizojnë njerëzit me një nivel të lartë inteligjence!

Postuar: 18/09/2018 - 20:38

Bakhar Nabieva është një modele fitnesi jashtëzakonisht e stërvitur.

Postuar: 18/09/2018 - 20:09

A jeni kuriozë t’i zbuloni?
 
Peshqit
 

Postuar: 18/09/2018 - 20:00

Sipas studimeve, një marrëdhënie seksuale zgjat nga 33 sekonda deri në 44 minuta, ndërsa kohëzgja

Postuar: 18/09/2018 - 20:00

Pas 12 javësh në terapi, ndihesha e fortë. Arritëm gjëra të mëdha bashkë.

Postuar: 18/09/2018 - 19:48

Dashuria në fakt është një nga fenomenet e ndjeshmërive njerëzore që edhe sot nuk mund të përfshi